Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PF 2014
20.12.2013, 09:41 AM
Příspěvek: #1
PF 2014
Přátelé včel i lidí dobré vůle,
čas běží a je tu závěr roku 2013, ve kterém se hodně odehrálo i v Šanci pro včely. Jsem rád, že jsme zatím vydrželi a doufám, že toho uděláme ještě hodně pro včely, přírodu i pro nás navzájem.

Přeji všem krásné svátky, v roce 2014 radost ze života svého i svých včeliček.

Milan


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět s citací příspěvku
21.12.2013, 01:51 AM
Příspěvek: #2
RE: PF 2014
Tak se mi jeste pred svatky podarilo dostat k netu. Je tu vesmes vsude zpoplatneny v rozmezi od 4-12NZD. Rad toho vsak vyuzivam abzch pozdravil
vsechny na ktere myslim a podelil se o par prihod.
Nedavno mi byl ukraden zalozni solarni mobil spolu s rulickou toaleniho papiru zabalene obe v jednom sacku, kdyz jsem odpocival na brehu oceanu. NZ se sice vyznacuje nizkou kriminalitou, ale zrejme do techto statistik nejsou zahrnovany pripady kradezi ci poraneni WEKOU, nejdrzejsim to zdejsim tvoru. Je velka asi jako koroptev, ovsem zoban a paraty odkazuji k dinosaurum a i tak se chova. Zastihnul jsem ji ve chvili, kdy mi odvlekala sacek s kilem chleba. Ten jsem sice zachranil, ale sacek s mobilem uz bohuzel nedohledal ani po hodinovem patrani v okolnim hustem porostu. [Yv, sorry].
Po prekonani Heaphz Tracku, jednoho z deviti NZ great walks, v NP Kahurangi jsem dva dny odpocival u usti river Oparara do oceanu, coz je skvela kombinace, ze slane vody proplavete do sladke a slouzi i jako zdroj k piti. Vareni na vyplavenem drivi super, ma vysoku vyhrevnost a setri plyn, ktery neni vzdy k mani.
Ovsem kazda mince ma dve strany. Tu negativni reprezentuji vsudypritomne nesmirne kousave musky - sandfly a nesmirne spalujici slunce dikz slabe vrstve ozonu nad NZ.
Pod stromecek si nadelim tmavy chleba [2-3 drazsi bileho, kilo temer 120Kc], lahev zdejsiho shirazu, coz spolu se syrem zajiste vyda na opulentni stedrovecerni veceri.
-
Nyni jsem po dvoudennim pobytu v busi, vcetne noci. V prospektech uvadeno sice jako destny les, ale mistni [napr. girl Elana, rangerka z parku] jej nazyvaji busi.
Skvely zazitek. Nepotkal jsem zivacka, vecer opet varil na ohni, ktery vsak bylo mnohem obtiznejsi zapalit. Tezko se tu mezi stromy porostlymi lianami a mechem nasycenym vodou hleda suche drevo. Vetsinajej plynule prechazi ze stadia syroveho do trouchniveho. Ale podarilo se. Se setmenim se zacinaji ozyvat zvukz a hlasy, ktere pres den neslysite a kdybych nevedel, ze tu nezije nic nebezpecneho [s vyjimkou weky! - lezici jsem zobnuti do hlavy usel jen proto, ze vedle polozeny esus byl pro ni zrejme vice sexy {-: ], neusinal bych tak klidne. A opet ty otravne sandfly, ke kterym se pridaly tentokrat i moskyti. Bez moskytiery by to bylo krusne.
Dalsi den pak cesta hustou busi, ve ktere i pres pledni slunce si fotak vypomaha bleskem. Parada. Miril jsem k mistu zvane Gate Moria! Pripomina to nekomu neco? zvlast kdyz pridam jeste nazev opodal tekouciho creeku - Nimrodel!

Nyni Punaikiki NP Paparoa. Slavne palacinkove skaly. Fakt pekny. Pobyvam tu jiz druhy den, a toulam se po krasnem okoli skrz bus k dalsim rekam. Spim v usti jedne z nich peclive uschovan pod vzmletym brehem reky, ktere se tu plni pri desti s nevidanou rychlosti, takze si kontroluji pocasi na zdejsim Visitor centru. Pripadam si tu jako doma, protoze jsem na pude farmy - volne se pasouci kone, pobihaji tu kralici a kachny [blueduck], soukromy bazen s protiproudem, proste great. Vic jak dva dny na jednom miste vsak nevydrzim byt by bylo sebekrasnejsi, zase mne to tahne dal.

Takze prozatim vycerpano {nettime} takzekrasny a stastny svatky vsem, mejte se radi a ja zase mizim do buse, kde neni signalu.
V busi je mir a klid a ten z buse prechazi do duse, coz Vam vem preju.

Merry Christmas and Happy New Year
Hlasování:
goro (+1), Debora (+1), liptaka (+1), tondabh (+1), Miroslav Macek (+1)   Zobrazit vše

Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.12.2013, 07:28 PM
Příspěvek: #3
RE: PF 2014
Kamaráti a kamarátky - včeličkári, dovolte mi aby som vám poprial veľa krásnych dní pri včeličkách a vkruhu svojich rodín , do nového roku všetko dobré prajem , ale hlavne aby bol ten rok 2014 lepší , zpozdravom všetkého dobrého ostáva
Rasťo Bunček
Hlasování: Debora (+1), liptaka (+1), Petr Mirovský (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.12.2013, 12:43 PM
Příspěvek: #4
RE: PF 2014
Posielam vám všetkým 12 mesiacov šťastia,52 týždňov zdravia a 365 dní lásky
Hlasování: Debora (+1), Petr Mirovský (+1), tondabh (+1), Rasťo 71 (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.12.2013, 01:51 PM
Příspěvek: #5
RE: PF 2014
Přeji všem krásné svátky a hodně štěstí a zdraví v novém roce 2014 Vám, Vašim rodinám i Vašim včelkám.

Langstroth 2/3 (Vigor) – Praha (227 + 245 + 258 m n.m.) + Kokořínsko (278 m n.m.)
Hlasování: Debora (+1), liptaka (+1), tondabh (+1), Rasťo 71 (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.12.2013, 05:10 PM
Příspěvek: #6
RE: PF 2014
Haribol přátelé, chci vám všem popřát příjemné prožití Vánočních svátků a do nového roku 2014 popřát mnoho úspěchů nejen vám, ale i šanci pro včelky a ať vzkvétá naše spolupráce, protože z toho můžou míti profit hlavně naše včeličky.

Ať vás všechny v nastávajícím období Bůh ochraňuje a do vašich domovů posílám plnou náruč Boží Milosti, Gauranga Nitjánanda Krišna vás opatruj aj s celou rodinou, Tonda.
Hlasování: Debora (+1), liptaka (+1), Leoš Dvorský (+1), Rasťo 71 (+1), Petr Mirovský (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.12.2013, 11:59 AM
Příspěvek: #7
RE: PF 2014
Vánoce v klidu a míru,vše dobré a především hodně zdraví v novém roce všem přeje Leoš

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.12.2013, 09:57 AM
Příspěvek: #8
RE: PF 2014
Přeji všem dobrým lidem poklidné vánoční svátky a do nového roku stálé zdraví a ať se každému daří a to nejen se včelami.
Hlasování: Debora (+1), Rasťo 71 (+1), Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.12.2013, 05:48 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 24.12.2013 06:01 PM od Debora.)
Příspěvek: #9
RE: PF 2014
Dej bůh štěstí včelímu domu
Modlitba má ta ať promlouvá k tvému plodu,
který mrazu vzdoruje

Dej bůh mír včelímu národu
Modlitba má ta ať proniká k tvému hroznu,
na strdí sedícím.

Dej bůh lásku tomuto domu
Modlitba má ta ať prorazí temnotu,
která strachu čas provází
jak indolenci mráz, jak mráz

[Obrázky: PF_2014.jpg]
Hlasování: Crha Karel (+1), Rasťo 71 (+1), Aleš Molčík (+1), Leoš Dvorský (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.12.2013, 03:04 PM
Příspěvek: #10
RE: PF 2014
pf 2014


Přiložené soubory Miniatury
   
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)