Hlasování: Podpořím výzvu Hnutí Duha za záchranu NP
Ano
Ne
[Ukázat výsledky]
 
Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Důležité Zachraňme české národní parky
05.04.2017, 12:39 PM
Příspěvek: #46
RE: Zachraňme české národní parky
(05.04.2017 11:56 AM)lyn_x napsal(a):  Schutzmeister: A co se tedy stalo na Trojmezné apod., tam to vyholili, nebo to sežrali brouci? Takhle do detailu to nesleduju. :/
To taky málokdo, to je to. Fůra lidí je chytrý jak rádio a nikdy nebyli dál než na konečné trmvaje. Sad
Teď jsem zrovna dostal aktuální číslo občasníku Šumava - vydává správa NPŠ - tak to mám s první ruky.
Na těchto víceméně původních zbytcích "pralesů" v současné době roste epesní 2-5 metrové mlází. Stojící souše jsou již víceméně popadané - před více jak 5 lety ještě víceméně stály na stojato, viděl jsem je sám. Správa se rozplývá, jak rychle popadaly, čekalo se tak 20 let a byly dole za 5. Jasně, je to divočina. Jenže bez toho cenného, co tam zbylo. Houby tam sice rostou, jenže ani omylem nevydrží čekat dalších 50 let až naroste nový dřevo. Tetřev potřebuje vysoký les, prosvětlený mýtinkama. Datlové a Strakapoudi co bylo, už vyžraly, na dalších 50 let maj utrum. Jediný, komu to vyhovuje, jsou jeleni, největší škodná, pokud nejsou v lese vlci. Zatím asi dva. Mravenci se živý medovicí. Je na mlází medovice ? Big Grin
Ještě tedy přesně k otázce, abych nemluvil mimo. Brouci začali Trojmeznou a Prameny, chvíli se váhalo, pak se souše, nevím proč, chvíli těžili a pak se to nechalo dosežrat po Kyrilovi. Stožec a Debrník z většího lehnul Kyrylem a pak se to nechalo dosežrat. Kolem se to vykácelo, ale pozdě. Celé patro nad 1.000m.n.m. je sežráno. Většinou ještě před Kyrilem. Pod 1.000m toho hodně lehlo a tam se jak po Kyrilu, tak dnes, těží co to dá. Bláhou vychvalovaná Mokrůvka byla sežrána už kolem roku 1986-1988 a vytěžena a zalesněna. Tu dávají za příklad rychlé obnovy po kalamitě. Big Grin
Žofín valnou měrou lehnul Kyrylem a má velké problémy. Takže zůstává z pralesů Boubín - toho jediné štěstí je trojí - je to opravdu prales, je smíšený - hodně buku a jedle a hlavně je mimo park, obklopený hospodářským lesem. Čili Lesočeši po Kyrilu kolem vše včas vyčistili a nakladly lapáky, takže kalamita se nerozjela.
Jo a ještě - je samozřejmě lepší nechat suchý les ať si poradí, o tom není diskuze. Ale ty skutečné pralesy se nemusely nechat zničit. Bylo to jen pár hektarů. A při troše snahy mohly přežít, stejně jako dřív a nebo jako Boubín.
Někdo, kdo trvdí, že chrání přírodu a todle dopustí, by se měl nechat hospitalizovat v Dobřanech / místní spádová psychiatrická klinika /.
A ještě lže a ukazuje fotky obnovy - z Mokrůvky - kde zasvěcení ví, že se to vytěžilo a osázelo. Sám jsem ty stromy tam od tuď a z Pramenů Vltavy řezal na katru v 90 letech. A ještě při stojích drátech ta místa prošel. Takže to mám s čím srovnat.
Hlasování: Debora (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Zachraňme české národní parky - schützmeister - 05.04.2017 12:39 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)