Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v oddelku od vylíhnutí matky do jejího oplodnění?
14.05.2016, 09:12 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 14.05.2016 09:17 PM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #2
RE: Co se děje v oddelku od vylíhnutí matky do jejího oplodnění?
Tak matička musí nejprve dospět, pak se začne orientovat a po té vyletí na snubní let a když to dopadne dobře a vrátí se začne tak po dalších2-3 dnech klást. Tak cca 10 dní to trvá. Jenže to nikdy neprobíhá přesně jak jsem popsal, dokonce jsem zaznamenal návrat matky 3 dny po narození se znaménkem. Jindy to může trvat i 3 týdny, takové oddělky ale ruším. Záleží i na více vlivech, síle oddělku, zásobách, počasí, snůšce no a také na genech. Pokud mají dost zásob, přestal bych je krmit. Než se matička oplodní je třeba klid. Ty včely které obletují se nejspíš orientují. Má-li oddělek méně létavek a dost mladušek, mladušky přeskakují určité kasty a stávají se z nich létavky. 2-3 denní mladušky často létají na orientační prolet. I to je různé. Tohle je biologie........... Proto jsem ti průběh nepopisoval "učebnicově", jak je to třeba na chovatelském kalendáři. Ty šupinky jsou skutečně asi vosk nemusí to ale znamenat, že včely staví. Trochu asi ano, mají-li pro to podmínky a také kde. Pokud oddělek začne stavět dělničinu, je vše OK., pokud trubčinu, matička se ztratila. Doopravdy s plným nasazením začne oddělek stavět po oplodnění matičky.Pro vše je třeba ty optimální podmínky. U stavby je to (tedy krom kladoucí matky) dostatek včel "stavitelek", teplo a přísun zásob, pochopitelně prostor. Věřím, že je to pro tebe napínavý,ale hlavně jim dej čas, klid a neukrm je !!! Jinak oddělek se prodává, či daruje vždy s kladoucí matkou, já bych to jinak neudělal. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Co se děje v oddelku od vylíhnutí matky do jejího oplodnění? - Leoš Dvorský - 14.05.2016 09:12 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)