Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 2 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonský úl pro začátečníky
20.04.2015, 09:36 AM
Příspěvek: #63
RE: Japonský úl pro začátečníky
Ahoj Honzo,
prvně gratulace, že se ti podařilo sehnat včelky a jdeš do toho.

Já jsem v podstatě na stejné výchozí pozici jako ty, mám včely na jednom nástavku, které bych chtěl rozchovat. Jestli jsem dobře Evžena ve Vilémově pochopil, tak než hned začít dělat oddělky mi doporučoval dostat je do síly tj. pokud mají dost plodu, obsedají celý nástavek, tak teď by byla asi vhodná doba jim přidat druhý nástavek. Schéma jak rozšiřovat tu je někde v materiálech ke stažení. Já se na to chystám dnes, protože počasí vypadá příznivě. Po přidání nástavku je dobré pokrmovat a zatím nechat i zateplené víko. Až budou na dvou nástavcích, pak pak bych teprve začal dělat oddělky tím postupem, jak píšeš.

Pro tebe by to znamenalo sehnat ješte jeden nástavek (koupit-udělat) a rámky příp horní loučky s břitem/vodící linkou vosku. Výhodou by imho bylo, že budeš mít jedno včelstvo silné a z toho uděláš třeba ještě další tři oddělky. Kdybys to hned rozsekal do oddělků, tak budou všechny včelstva začínat od píky, což je možná trochu nejisté. Ale to jen papouškuju to, co mi k tomu Evžen říkal resp. jak já jsem to pochopil.

A jinak neboj se chyb, já jich za první sezonu nadělal dost a kdybych je neudělal první sezonu, udělám je letos Big Grin A letos už můžu vesele dělat jiné. Jinak to prostě nejde.

Hodně zdaru a pokory
Petr

P.S. Pokud jsem se někdě mýlil, tak mě prosím opravte a já to klidně rád odvolám Wink

Vysočina - Hamry nad Sázavou 555m, RM 39x24
Hlasování: Jan Brunclík (+1), MajaSk (+1), tondabh (+1), Crha Karel (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Japonský úl pro začátečníky - Petr Smrčka - 20.04.2015 09:36 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)