Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biologické možnosti ošetrovania včelstiev
01.11.2016, 12:20 PM
Příspěvek: #22
RE: Biologické možnosti ošetrovania včelstiev
Ve staré literatuře jsem se kdysi dočetl, že pokud máte na královně včelomorky je potřeba vzít královnu do dlaní a fouknout na ní kouř z tabáku a vykouřit tak i úl. Vyzkoušel jsem letos na zahradě odvar z tabáku jako doporučovaný přírodní pesticid proti mandelince, mšici a puklici. U fungovalo to celkem uspokojivě, mšice a puklice zmizely úplně. U mandelinky larvy také odpadly, ale dospělých mandelinek tam něco málo zůstalo, asi bych to musel opakovat. Potom jsem teď na podzim vyzkoušel "odblešit" jednu odchycenou královnu Čmeláka zemního, zavřel jsem ji do sklenice a fouknul tabákový kouř dovnitř. Bylo vidět, že to těm včelomorkám, nebo jak se to u Čmeláka jmenuje, nedělá dobře a odskakují dolů kde hynou. Sehnal jsem si přes net semínka Tabáku selského, měl by být silnější než Tabák virginský, zkusím jej vypěstovat a chci podobnou vykuřovací metodu vyzkoušet příští rok na VD. Jestli po použití v kuřáku a se zvýší spad nebo ne.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Biologické možnosti ošetrovania včelstiev - Aleš Molčík - 01.11.2016 12:20 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)