Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
07.09.2014, 02:03 PM
Příspěvek: #114
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
(07.09.2014 12:59 AM)tondabh napsal(a):  Dám Ti hned příklad u Tvé osoby, kdy Ty jsi mu spolknul, že když dáš včelstvo s velkým rozměrem plodiště do mokrého lesa na severní stráň, budeš mít bezúdržbový superorganismus kam budeš jen chodit vybírati medíček a hotovo. Věz že pokud by to tak opravdu bylo, dávno dávno by to již bylo zavedeno ve včelařské praxi.
Mějte se krásně hádankově, Tonda.
Tondo, objektivně musím říct, že včely ve stínu se fakt rojí výrazně míň / sám mám východní svah od jihu zastíněný /, řekl bych tak max. třetina toho na slunci, pravda ale taky je, že med je jen ve výrazné snůšce - tzn. trochu to může fungovat, pokud to má fakt na dobrým, medovicovým fleku, což by podle fotky mohlo být.
To ale neznamená, že je možný, že by se nerojily vůbec, na druhou stranu, určitý objev to je, musím připustit, že když o tom přemýšlím, trochu na tom něco je - ale fakt by to musel mít na výrazně suprovým mikroklimatu, to je u mě taky jediný důvod, proč je tam mám / mám to taky v necelých 700m.n.m. /
A zase objektivně musím říct, že na tomhle stanovišti mě velký úly nefungujou, včely jsou tam max. polovičně velký. A potřebujou jarní zateplení.
Tvůj předpoklad, že kdyby to tak bylo, dávno by se to dělo, sem moc nezapadá, vzhledem k tomu, že většina nás dělá, něco, co funguje, ač to nikde není psané.Wink
Hlasování: goro (+1), Debora (+1), Miroslav Matucha (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa - schützmeister - 07.09.2014 02:03 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)