Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chutné vegetariánske recepty
06.01.2014, 06:20 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 06.01.2014 06:49 PM od Crha Karel.)
Příspěvek: #10
RE: Chutné vegetariánske recepty
(06.01.2014 02:49 PM)tondabh napsal(a):  ... vidím zcela neodůvodněnou výtku ... podsouváš ...

Big Grin Toníku, tak tímhle směřuješ k "babylonu". V mém podání mají použitá slova svůj přesný význam a obsah. Slovo prosba není totožné ani zaměnitelné se slovem výtka. Vnímáš-li prosbu jako výtku mateš jazyk a stavíš svá další reakce již na chybném základě.
Zajisté taky cítíš rozdíl mezi neutrálním emočním zabarvením věty "jíte zabitá zvířata" a dehonestujícím "jíte zdechliny či hnijící mršiny" bez ohledu na odborné pojmosloví. Což jsem se právě snažil ukázat na eticky nepřijatelném příkladu lidské smrti.
Pokud bys tyto rozdíly nevnímal, pak by samozřejmě další dialog nevedl k vzájemnému porozumění a to by mne mrzelo. Má předchozí slova byla prosta emocí, ani nebyla formulována jako kategorický imperativ, protože se považuji za hledače rovnováhy jehož těžiště se neustále mění s přílivem nových poznatků.
Souhlasím s tebou, že tento veřejný prostor není nejpříhodnější platformou pro ujasňování si významových nuancí slov, proto si nechám pokračování tohoto dialogu až na osobní setkání, které je pro to příhodnější.
Milost boží a světlo poznání s Tebou.

PS: Rád bych si opět objednal sýry, ale pouze při respektování rovnoprávných podmínek. Jsi ochoten to akceptovat a udělat mi radost? Wink Písni pls mail nebo SZ. Díky.
Hlasování: Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Chutné vegetariánske recepty - Milan Urík - 05.01.2014, 10:01 PM
RE: Chutné vegetariánske recepty - Crha Karel - 06.01.2014 06:20 PM
RE: Chutné vegetariánske recepty - Mlha - 06.01.2014, 03:15 PM
RE: Chutné vegetariánske recepty - goro - 21.01.2015, 07:00 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)