Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chutné vegetariánske recepty
06.01.2014, 02:23 AM
Příspěvek: #5
RE: Chutné vegetariánske recepty
(06.01.2014 01:08 AM)Crha Karel napsal(a):  Teda to je fofr....
Já se teprve k bezmasému způsobu propracovávám, takže mám nějaké otázky a chybí mi odpovědi, takže doufám, že je Tondo uspokojivě zodpovíš. Například by mne zajímalo, zda bezmasý přístup je zcela bezvýjimečný či nějak diferencuje postoj k masu teplokrevných živočichů a studenokrevných, v tomto případě mne zajímají ryby.

Haribol Kájo, rád Tě slyším a doufám, že jsi se vrátil v dobré kondici a náladě. Co se týče Tvého dotazu, tak bych ho zodpověděl asi takto.

Bezmasý přístup k životu je každého jeho svobodné rozhodnutí a z toho vychází i následující příprava kde člověk sám od sebe chce změnit svou cestu. Většinou jsou to různé životní situace kdy hledáme důvody proč být vegetariánem a jsou to většinou tyto důvody:

Zdravotní: Člověk dojde na základě nějaké informace k závěru, že jeho zdravotní potíže (případně jako preventivní opatření) by se daly vyřešit přechodem na vegetariánskou stravu.

Etické: Soucit se zvířaty. Láska ke všem zvířatům bez rozdílu rasy, pohlaví, podnebí, kontinentu.

Náboženské, filozofické: Člověk je příznivcem nebo členem náboženského či filozofického směru, který hlásá vegetariánství z důvodu žití v NENÁSILÍ. Podívejme se kolem sebe, člověk jde do svého sejfu, bác a už bydlí v jiném těle.

Ekologické: Člověk dojde na základě vnější informace nebo vlastním myšlenkovým procesem k závěru, že svým nejedením masa pomůže k ochraně životního prostředí či planety.

Ekonomické: Ekonomické podmínky jsou takové, že člověk prostě nemá peníze na to, aby si kupoval drahé živočišné výrobky.

Anatomické: Člověk dojde k přesvědčení, že člověk nemá žádné anatomické znaky, které by ho činily masožravcem, což vše vyžaduje mnoho let studia a ne pouhé dezinformace posbírané ze seriálu Štorch Eduard – Osada havranů či Lovci Mamutů.


Osobně doporučuji, začít s touto cestou po promyšleném uvážení výše popsaných důvodů a to systémem krok za krokem a hlavně žádný fanatismus, kdy si řeknu " od zítřka jsem vegetariánem ", takových pokusů jsem kolem sebe viděl mnoho a velká většina jich skončila neúspěšně.

Co se týče jezení masa při nástupu na tuto cestu, doporučuji si s tím nedělat žádnou hlavu a pokud přijde chuť na maso, tak jí jednoduše uspokojit a přitom se učit být super vegetariánským kuchařem, aby byly uspokojeny chuťové pohárky Tvé i těch kterým pokrm nabídneš, něco podobného jako když jsi dostal naši ochutnávku.

Tento proces je běh na dlouhou trať ale ten kdo najde zalíbení v potravě v kvalitě dobra a nenásilí, už nikdy nechce strčit do úst hnijící mršinu která je v kvalitě nevědomosti a tudíž i násilí. Člověk jakožto inteligentní bytost se může svobodně rozhodnout, jakou cestu si zvolí i s jejími následky a nemusíš mít strach z toho, že by vegetariáni byly nějací extrémisté, jak se někdo pokoušel dříve naznačit, ale je třeba mít správné informace, které říkají že na naší planetě je více než 700 000 000 vegeteriánů a to je pěkná vesnička středisková.

Závěrem bych si dovolil popsat svůj přechod na zcela vegetariánskou stravu, kdy jsem asi 4 roky začal jíst z jistého popudu nižší živočichy a to tak, že jsem rodině vařil když měli chuť na mrtvolku drůbež a ryby s větším podílem vegetariánských dnů. Nějak to samo zafungovalo a mrtvoly se postupně přerodily na čisté vegetariánské pochoutky, no a těmi se živím k plné spokojenosti a kondici už 16 let. Osobně přeji každému, kdo vážně chce tuto změnu k lepšímu v životě podniknout mnoho andělů kolem sebe, protože když nás v tom přátelé podpoří, máme velkou naději změnu realizovati a proto asi také bylo založeno toto vlákno, jako pomoc začínajícím, či jen zatím přihlížejícím.

Včelaření zdar, a dobrému medu obzvlášť, Tonda.
Hlasování: Stanislav Rataj (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Chutné vegetariánske recepty - Milan Urík - 05.01.2014, 10:01 PM
RE: Chutné vegetariánske recepty - tondabh - 06.01.2014 02:23 AM
RE: Chutné vegetariánske recepty - Mlha - 06.01.2014, 03:15 PM
RE: Chutné vegetariánske recepty - goro - 21.01.2015, 07:00 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)