Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nedeľná včelárska beseda "Šanca pre včely"
26.02.2014, 11:55 AM
Příspěvek: #13
RE: Nedeľná včelárska beseda "Šanca pre včely"
(25.02.2014 09:17 PM)Macek napsal(a):  Tiež sa chcem poďakovať p. Bencúrovi za priestor ktorý som dostal. Prikladám môj príspevok a kým ho administrátori umiestnia k prezentáciám účastníkov dávam ho tu na fórum. Rozdelil som ho na dve časti lebo naraz je to asi moc veľké a nechce mi to prejsť.

Tak ako píše p.Bencúr „aby z našich chýb a úspechov sa naši bratia učili“ aj ja sám s odstupom času keď pozerám moje fotografie a čítam si poznámky zisťujem čo som možno mohol urobiť inak. Predpokladám že záznamy ktoré si robím mi budú v budúcnosti dobrou pomôckou k tomu aby som si na základe vecí minulých vedel plánovať veci do budúcna a mohol robiť v správnom čase správne zásahy tak aby výsledkom boli zdravé včely a možno o trošku viac medu ako z úľa v prezentácii Smile


Míro, pěkné, ale myslím že není proč litovat, že ti prozatím nestavěly menší buňky.
Není to fetiš.
Některé včely toho ani nejsou schopny. Žádnou mezistěnu jim tam nedávej, dopouštěl by ses stejné chyby jako ti, kteří je používají nyní. Na velikosti nezáleží.
Z mých zkušeností ti mohu říci, že menší buňky nejsou zárukou kratšího vývoje včely, včely s kratším vývojem nejsu vůbec zárukou toho, že včely nebudu náchylné na virózy a N.C a o tom je dnešní varroáza především a bude čím dál, tím více.
Některé ti ty menší buňky začnou stavět časem, ale vývoj bude stejný jako v těch větších, u jiných ne. Podle mne v tom hraje roli více genetika a x dalších věcí, na které tu není čas. Hlavní je aby ses vše snažil vnímat (hlavně rozdíly) a v souvislostech. Jinak budeš sice možná IN, ale ani nepostřehneš, že jsi ve vleku opisovačů, opisovačů. Včely půjdou stranou aniž si to uvědomíš, staneš se duševním otrokem. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Nedeľná včelárska beseda "Šanca pre včely" - Leoš Dvorský - 26.02.2014 11:55 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)