Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 5 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonský úl
25.10.2014, 11:40 PM
Příspěvek: #341
RE: Japonský úl
dnes jsem dokončil výrobu druhého japonce pro nastávající sezónu a mám je postavené v obýváku a manželce se moc líbí, doufám, že se nebude bránit tomu, že jsem je dělal pro včelky.Novou sezónu chci spustit deset japonců a včelařit pouze v nich.
Hlasování: Ali (+1), Debora (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.10.2014, 11:34 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26.10.2014 11:36 AM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #342
RE: Japonský úl
Pred pár rokmi som čítal na zahraničnom fóre informáciu, v ktorej pani s japončíkom písala, že každý rok robí medobranie na Veľkú noc, aby mali na stole čerstvý med. Je to u nich tradícia. Po sezóne med včelám neberie, nechá včely zimovať na mede a po prezimovaní im všetky zásoby zoberie. Začína obdobie hojnosti, včely si nové zásoby donesú a nové dielo tiež postavia.
Hlasování:
Ali (+1), Jan Hucko (+1), Debora (+1), Martin Smutný (+1), Crha Karel (+1)   Zobrazit vše

Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.10.2014, 08:58 PM
Příspěvek: #343
RE: Japonský úl
Přátelé, před časem se tu sháněl hever ze škodovky na zvedání nástavků. Dnes jsem dostal hever z felície a to takzvaný nůžkový hever. Zdvihací výška je srovnatelná s tím co prezentoval Tonda,navíc nůžkový hever se dá podstatně lépe sehnat.Zkusím vyrobit a podám zprávu.
Hlasování: Debora (+1), Miroslav Mareš (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.12.2014, 08:51 PM
Příspěvek: #344
RE: Japonský úl
Jak jsem slíbil, odzkoušel jsem nůžkový hever, ale úspěch se nedostavil. Uvedený hever je pro zvedání nástavků vratký ve své konstrukci. Pro zvedání felicie je dobrý , neboˇzvedá kolmo vzhůru. Při zvedání do strany má tendenci se vyvracetCool Ještě chci nahradit hever hydraulickou panenkou....
Hlasování: Debora (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.12.2014, 12:51 PM
Příspěvek: #345
RE: Japonský úl
(10.12.2014 08:51 PM)renttip napsal(a):  Jak jsem slíbil, odzkoušel jsem nůžkový hever, ale úspěch se nedostavil. Uvedený hever je pro zvedání nástavků vratký ve své konstrukci. Pro zvedání felicie je dobrý , neboˇzvedá kolmo vzhůru. Při zvedání do strany má tendenci se vyvracetCool Ještě chci nahradit hever hydraulickou panenkou....


U panenky miusíš mít širokou základnu a i vršek na pístnici jinak se to bude vrtět. Úspěšnější budeš s jezevčíkem na manipulaci s paletami ale bude to neobratné a těžké, dělají se i něco jako ruční ještěrky ( Desty ) ale opět rozměrné a nepraktické , otevři stránky Leoše ten tam má jednoduchá zařízení na zvedání. Pak jsem něco objevil i na netu jako profi výrobky Německo a Polsko.

Jindřich
Hlasování: Debora (+1), renttip (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.12.2014, 02:38 PM
Příspěvek: #346
RE: Japonský úl
(11.12.2014 12:51 PM)Jindřich napsal(a):  
(10.12.2014 08:51 PM)renttip napsal(a):  Jak jsem slíbil, odzkoušel jsem nůžkový hever, ale úspěch se nedostavil. Uvedený hever je pro zvedání nástavků vratký ve své konstrukci. Pro zvedání felicie je dobrý , neboˇzvedá kolmo vzhůru. Při zvedání do strany má tendenci se vyvracetCool Ještě chci nahradit hever hydraulickou panenkou....


U panenky miusíš mít širokou základnu a i vršek na pístnici jinak se to bude vrtět. Úspěšnější budeš s jezevčíkem na manipulaci s paletami ale bude to neobratné a těžké, dělají se i něco jako ruční ještěrky ( Desty ) ale opět rozměrné a nepraktické , otevři stránky Leoše ten tam má jednoduchá zařízení na zvedání. Pak jsem něco objevil i na netu jako profi výrobky Německo a Polsko.
Pokud bys na něco narazil, tak mi sem hoď prosím info. Dík. Smile
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.12.2014, 02:26 PM
Příspěvek: #347
RE: Japonský úl
(11.12.2014 02:38 PM)renttip napsal(a):  
(11.12.2014 12:51 PM)Jindřich napsal(a):  
(10.12.2014 08:51 PM)renttip napsal(a):  Jak jsem slíbil, odzkoušel jsem nůžkový hever, ale úspěch se nedostavil. Uvedený hever je pro zvedání nástavků vratký ve své konstrukci. Pro zvedání felicie je dobrý , neboˇzvedá kolmo vzhůru. Při zvedání do strany má tendenci se vyvracetCool Ještě chci nahradit hever hydraulickou panenkou....


U panenky miusíš mít širokou základnu a i vršek na pístnici jinak se to bude vrtět. Úspěšnější budeš s jezevčíkem na manipulaci s paletami ale bude to neobratné a těžké, dělají se i něco jako ruční ještěrky ( Desty ) ale opět rozměrné a nepraktické , otevři stránky Leoše ten tam má jednoduchá zařízení na zvedání. Pak jsem něco objevil i na netu jako profi výrobky Německo a Polsko.
Pokud bys na něco narazil, tak mi sem hoď prosím info. Dík. Smile

Hledej přes Leošovi stránky ( http://dvorsky.leos.sweb.cz/) má tam zajímavá videa , poušetěl jsem si pak přes jutub veči o včelkách až jsem to našel. Nebo zkus přes vyhledávače heslo " Zvedáky ůly " ale to co nabízely nebyla žádná láce ! Zlaté české ručičky to dokáží levněji a dokonce na míru nástavku...... http://vcelamed.cz/pomucky/pomucky.html
.....máš to i s výkresem - pouze si uprav šířku dle sebe.

Jindřich
Hlasování: tondabh (+1), renttip (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.12.2014, 06:46 PM
Příspěvek: #348
RE: Japonský úl
Z domácího úkolu máš1 s hvězdičkou Big GrinBig Grin. Díky
Hlasování: tondabh (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.02.2015, 12:31 PM
Příspěvek: #349
RE: Japonský úl
Tak jsem včera dodělal 20 bedniček vnitřního rozměru 24x24 cm, výšky 16cm a tloušťky 32mm (35 jsem nesehnal), smrk. Vruty 4,5x80, po třech, přišroubovováná deska předvrtána 3mm, pravá strana ven. Nehobloval jsem, budu opalovat zvenčí i uvnitř. Teď zvažuju jak udělám ten kříž, nerez drát 2,6mm jsem nesehnal, asi navrtám stěny 3cm seshora a prostrčím smrkové tyčky 10mm průměru (a nechám cca 2cm koukat (?)). Ještě hmatové lišty, hever z MB už mám.

Ještě mám nějaké technické nejasnosti, třeba jak to udělat, kdybych chtěl používat Jakubská krmítka (jak s tou pytlovinou/mřížkou ve stropě) apod., ale to už se poddá a těším se jako malej kluk. Už je nakažený i můj syn, seděl celou dobu na ponku a mačkal páku na stojanové vrtačce u všech 240ti děrRolleyes.

Jen to vypadá, že sehnat letos včely může být potíž. Poraďte, kolik mám nabídnout za roj, aby to pro prodávajícího byla dobrá cena a měl dobrý důvod mi ho prodat ?
Hlasování: Debora (+1), renttip (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.02.2015, 12:45 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 22.02.2015 12:46 PM od Stanislav Rataj.)
Příspěvek: #350
RE: Japonský úl
Já jsem nevrtal - horní frézkou jsem projel zádlaby a vkládal laťky vyrobené rozštípnutím nevyužitých horních louček z LG.
Výsledek je z praktického hlediska velmi použitelný - vyndávám to celé včetně toho dřevěného kříže, očistím a vrátím zpět.
Je to dobře vidět ve vlákně, které se z Japonců oddělil, zde:
http://forum.sanceprovcely.cz/tema-Madar...-ul?page=2
Tedy na té fotografii je to ještě z doby, kdy jsem ty zádlaby dělal přímočarou pilkou a dlátkem. Po pořízení horní frézky za pár korun už je každý zádlab otázkou jednotek vteřin ... delší dobu trvá nakreslit si, kde to bude, než ho potom vyfrézovat.

No a s těmi roji ... také by mě zajímalo, jak to letos bude. Vloni se rojilo poměrně hodně. Letos to ale asi se včelstvy bude bídné ... a zřejmě o každý ulétlý roj bude zájem.
Hlasování: Jan Smíšek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)