Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Léčit včelstvo na podzim či ne?
12.11.2016, 11:36 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 13.11.2016 07:19 AM od straka.)
Příspěvek: #32
RE: Léčit včelstvo na podzim či ne?
1) Z místní organizace ČSV mi nabízí fumigaci aerosolem(aceton s nějakým přípravkem) včelstva mají prý v důsledku plodování v září silně napadená varroa.
2) Odmítl jsem "léčení", ověřuji novou konstrukci úlu, včely(květnový roj) se léčí samy a nechce se mi na ně vyrazit jak v Osvětimi a ohrozit matku acetonem s nějakým přípravkem(kdo to vyzkoušel, aniž dlouhodobě přišel o včely?)
3)Navíc jsou teploty pod nulou, nebudu je otvírat a nechám to na nich, zda vydrží do Jara.
4)Varroa jsem dosud nepozoroval , nosema také ne
5)Asi mě na Jaře budou ohrožovat okolní včelaři "chemici" nedoléčenou varroázou a následnou nosema(jsem 300 m od vsi)
6)Navíc nová konstrukce úlu DEHTIN nově umožňuje(v červnu až létě) termosolár
7)V létě ověřím termosolár, oregano, tymián, cukrování a úplně v nejhorším Thymol (po poradě se včelami pátráme po neškodných biologických přípravcích-návrat k přírodě..)
8)Starám se o klimatizaci nového beznástavkového úlu DEHTIN (12. optimalizace dokončeno !, zatím není čas a počasí na malé nedodělky)
9)Med jsem od svých 2 včelstev nevytáčel, pro experiment nejdu po medu, ale ověřuji novou konstrukci úlu s ohledem na klimatizaci .
10)Nemohu nechat fumigovat(aerosolem acetonem) nový úl DEHTIN č. 2 ze zákona, neboť se ověřuje zcela nová konstrukce a vhodnost pro včely
11)Není možné válčit na mnoha frontách, boj s nemocemi je na úrovni kvantové fyziky, kdy se sjíždí na nižší úroveň a v "boji" detailů se ztrácí logika všichni mají pravdu a také nikdo !
12) Proto si žádný z ústavů neporadil se včelami a léčením chemií ................. a mandle stojí kolem 400 Kč/kg
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jaro již za 37 dní....... slunovrat Keltů, Slovanů.......... Měsíc je největší za posledních 68 let .........mě dost negativně ovlivňuje úplněk..................................... Mirku, to by chtělo grog !
Straka Dehtín
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Léčit včelstvo na podzim či ne? - straka - 12.11.2016 11:36 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)