Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 5 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonský úl
01.05.2014, 09:36 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01.05.2014 09:38 PM od tondabh.)
Příspěvek: #221
RE: Japonský úl
Haribol přátelé, tak dnes jsem osadil první letošní dutinu speciálním smetencem, protože letošní roje zatím u nás nerostou, tak uvidíme jak se roje pochlapí časem.

Smetenec jsem vytvořil tak, že jsem horní nástavek japonce vystrojil z plodu a zásob rozdělovaného včelstva, aby včelky měli snadnější rozjezd, tak se těším jak se to ujme a pokud ano vše dopodrobna vysvětlím, mějte se krásně medíkově, Tonda.
Hlasování: Crha Karel (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.05.2014, 09:00 AM
Příspěvek: #222
RE: Japonský úl
Pozrite si aj túto tiež užitočnú stránku pre priaznivcov komínového úľa. Určite sú tam inšpiratívne nápady a poznatky.
http://bee-folk.dreamwidth.org/19768.html
Hlasování: DuV (+1), Crha Karel (+1), tondabh (+1), Miroslav Mareš (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.05.2014, 11:32 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.05.2014 11:54 AM od Crha Karel.)
Příspěvek: #223
RE: Japonský úl
Zaujala mne síť na třetím obrázku (Granite) tipuji, že je to obdoba plastových mateřích mřížek s menšími oky - předpokládám, že propadne kleštík neprojde ani mladuška. Líbí se mi, že se nevyvěšuje jako Polynet. Víte někdo, kde by se to dalo sehnat na našem trhu?

Další obrázek česnový otvor ze tří vletů průměru zátky. Měl jsem to u medné krávy a musel jsem v létě zvýšit na pět otvorů kvůli velké tlačenici. Dále pak kladu otázku, zda to není málo na zimní přísun vzduchu?!

Opět otázka potřeby vnitřních kolíků. Fakt je, že když odříznu vrchní nástavek ztratí nástavek pod ním stropní přichycení. U plodu to asi nevadí, ale pokud bude i druhý odshora plný, může jeho váha destruktivně působit na spodní. Já mám nástavky 19cm vysoké (takový byl zdroj) takže o kolíkách budu uvažovat. Tondo, v kolika letos zkoušíš bez kolíků (drátů)?

Závěrečné vrchní úpravy už přejímají koncepci warré, je to nutné?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.05.2014, 11:50 AM
Příspěvek: #224
RE: Japonský úl
Jak je částečně vidět na druhém obrázku, tak to "Granite" je napsáno na té (asi plastové) podložce, kterou tam podsouvá, to není na té mřížce.
Je tam napsáno FAX a pod tím to GRANITE.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.05.2014, 11:55 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.05.2014 11:56 AM od Crha Karel.)
Příspěvek: #225
RE: Japonský úl
Nojo, zase ty mý voči. Eště, že za mě koukaj ti mladší Big Grin. Ale stejně, otázka po tomto materiálu zůstává.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.05.2014, 12:55 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.05.2014 01:07 PM od Stanislav Rataj.)
Příspěvek: #226
RE: Japonský úl
Co obyčejná stavební perlinka? Ale nevím, jestli ta oka nemá už moc velká ...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.05.2014, 01:08 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.05.2014 01:09 PM od Crha Karel.)
Příspěvek: #227
RE: Japonský úl
Časem puchří a uvolňují se z ní kousky. Zkoušeno v prvopočátcích. A taky se prověšuje, když je zatížena po zimně uhynulými včelami a už se nevrátí zpět. Chce to lisovaný plast silnější.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.05.2014, 01:10 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.05.2014 01:15 PM od Stanislav Rataj.)
Příspěvek: #228
RE: Japonský úl
Tak třeba VERTEX má oko 3,5mm x 3,5mm
http://www.stavbaonline.cz/sklovlaknita-...ina.html#1
Teoreticky by to tedy mohlo být OK.

Aha, tak to jo ... až teď jsem viděl odpověď, že se neosvědčila Smile

A co tohle? Mřížka na vyšívání, 3x3 mm Smile
http://www.stoklasa.cz/vysivaci-mrizka-p...wwodwJkAUw
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.05.2014, 01:17 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.05.2014 01:20 PM od Crha Karel.)
Příspěvek: #229
RE: Japonský úl
(07.05.2014 01:10 PM)Lucínek napsal(a):  A co tohle? Mřížka na vyšívání, 3x3 mm Smile
http://www.stoklasa.cz/vysivaci-mrizka-p...wwodwJkAUw

Sice se taky prověšuje, ale lepší perlinky.. Díky.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.05.2014, 07:59 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.05.2014 08:03 PM od Debora.)
Příspěvek: #230
RE: Japonský úl
(07.05.2014 11:32 AM)Crha Karel napsal(a):  Opět otázka potřeby vnitřních kolíků. Fakt je, že když odříznu vrchní nástavek ztratí nástavek pod ním stropní přichycení. U plodu to asi nevadí, ale pokud bude i druhý odshora plný, může jeho váha destruktivně působit na spodní. Já mám nástavky 19cm vysoké (takový byl zdroj) takže o kolíkách budu uvažovat.

Stejným způsobem jsem upravila letošní Warré. Domnívám se, že časem včelstvo protáhne dílo až ke stěnám, což stavbu stabilizuje. V horním nástavku už je stavba na jedné straně přilepená. Vrchní koncept izolace jsem též ponechala.

[Obrázky: DSC_0647.jpg][Obrázky: DSC_0645.jpg]
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 3 Host(é)