Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biologické možnosti ošetrovania včelstiev
12.07.2017, 03:07 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12.07.2017 03:09 PM od Rasťa.)
Příspěvek: #84
RE: Biologické možnosti ošetrovania včelstiev
(20.06.2017 08:24 AM)Rasťa napsal(a):  
(14.06.2017 10:12 AM)Leoš Dvorský napsal(a):  Informuj, jak to bude dál pokračovat.

Počet pochodujících trubců se ke včerejšku rapidně snížil, v podstatě na první pohled není poznat nic, ale určitý počet trubčích mrtvolek za den lze u česna přeci jen objevit. Asi tak 5 mrtvých za den + 2 pochodující během proletu (sledováno 30 min). Poškozené mladušky jsem nepozoroval.

Podávám zprávu o mém posledním pozorování z uplynulé soboty - Mrtví trubci pod úlem nepřibývají, ale to je asi tím, že od zákroku s výřezem plodu (13.6.) se jich moc nenarodilo. Za to jsou k vidění poškozené mladušky, viděl jsem dvě za půl hodiny v čase proletu. Je zajímavé vidět, že pokud poškozená mladuška sama o sobě nespadne z česna dolů, pak se o ni některá z dělnic "postará" a vynese ji pryč. Přikládám ještě dodatečně obrázek poškozeného trubce (má i deformaci tykadla), mladušku žel vyfucenou nemám. Podobně poškozeného jedince jsem viděl pochodovat i na úlu včelstva, kde je spad VD minimální, tak jsem zvědav, co bude dál.


Přiložené soubory Miniatury
   
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Biologické možnosti ošetrovania včelstiev - Rasťa - 12.07.2017 03:07 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)