Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biologické možnosti ošetrovania včelstiev
25.06.2017, 01:22 PM
Příspěvek: #80
RE: Biologické možnosti ošetrovania včelstiev
(24.06.2017 07:46 PM)Ali napsal(a):  - Čtu už tady asi potřetí "Jen pamatujte na jedno. Stále je třeba řídit se tím, že je třeba neohrožovat druhé.". Je možné to trochu přiblížit?
Při zjištění překročení určité meze (jaké? - nadměrný nárůst VD, poškození vývoje včel, ...) zasáhnout (jak přesně? - KM, tvrdou chemii, zrušení včelstva /ale jak přesně?, s tím si trochu nevím rady/ ...) a zastavit tak špatný vývoj.
Ne všecko člověk pozná a vidí, jedno se ale nechá a další pak můžeš zkoušet.
Sousedy nejvíc ohrožuje rabovka, a to je něco, co vidí i slepý a proti čemu, aspoň z kraje, je dobrá ochrana. Jak včelky začnou nepřiměřeně bodat, slídit a nezvykle hučet a lítat, je to známka, že je potřeba zužovat. Jak jsou včely na svém - velikostí úlu a otvorem v letu, tak většinou vydrží bez rabovky téměř do úplnýho konce. A můžeš testovat, aniž někoho ohrožuješ.
Jenže dneska se razí velké úly, zimování na vysoké sestavě a česno přes celý úl + zasíťované dno. Tím vším se obrovsky přispívá k rabování, když není rozotč pod kontrolou. A ten v době testování není, protože nevíš dopředu, jak to dopadne.
A zužovat může každý, nemusí znát spady ani genetiku. A dovolí tě to dojít až téměř do bodu bond testů. A nemusíš z kraje nic umět.
Hlasování: Víťa (+1), Ali (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Biologické možnosti ošetrovania včelstiev - schützmeister - 25.06.2017 01:22 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)