Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biologické možnosti ošetrovania včelstiev
25.06.2017, 01:17 PM
Příspěvek: #79
RE: Biologické možnosti ošetrovania včelstiev
Pánové, letos jsem si to zapasoval z jedné třetiny do celoročního ošetřování včelstev. Zadařil se ale jen jeden ležan, na podzim sloučím.
Milane, přesně jak se chystáš napřesrok, udělám to i já s polovinou včelstev, s tou druhou ještě nevím. Rojovou variantu dělat nemůžu, mám to daleko a nemám tolik času, hlídat. Takže něco, co se do mých možností vejde. Rouby plodu jsou skvělé, rychlé a od vajíčka, už jsem se do toho dostal. Včera by se mi mohly vyklubat dvě matičky.
Ještě ten odsavač musím dořešit. V ležanu mám letáky na pět plástů na každé straně a očka rovněž v koutě, takže Milane, jak jsi mi navrhoval ke kraji to nepůjde. Asi jen za pátý plást a na dvě mřížky. Nejhorší je na té ploše hledat matku. Letos jsem to zkoušel asi desetkrát a našel jsem jen dvě.
Takže zkouška založit odsavač na dva plásty s třemi MM napůl a na čtvrti a stou jednou pak už můžu tvořit. Od začátku května i na tak komplikovaný zásah si myslím bude dost času a snůšku by to nemuselo příliš ovlivnit. Tak či onak, jde i o ni.
Jen mi stále vrtá hlavou jak to rozdělení a opětné sloučení dvou celků, nejen včelstev ale i VD, změní - jakým biologickým způsobem sníží jejich následné početné stavy. To bych potřeboval někde vyčíst a nevím kde. Nějak tomu nerozumím.
Vím, nemusím rozumět všemu, ale pak nemůžu pokročit dál, nevím jak, kde a co hledat.
Ono se to časem podá.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Biologické možnosti ošetrovania včelstiev - Ali - 25.06.2017 01:17 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)