Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biologické možnosti ošetrovania včelstiev
23.06.2017, 11:35 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 23.06.2017 11:56 PM od Ali.)
Příspěvek: #70
RE: Biologické možnosti ošetrovania včelstiev
Zatím se snažím držet VD přes oddělky a pozorovat dění kolem úlů. Ten odsavač VD izolací mě ale taky zaujal, nemusí být tak složitý ani časově. Rozhodně jsem za, matku držet více v teple a u zásob jak psal Milan. Jo, chce to o mřížku víc.
Nevím, jestli jde poznat dlouhověká včela od krátkověké pouhým pohledem. Včera jsem ale pozoroval včely u očka (byly v chumáčích mimo přehřáté úly-přivřel jsem očka oddělkům a nestačily větrat), a na prví pohled jsou poznat mladé na proletu a staré udřené, to vidí každý. Ale, viděl jsem velké a malé. Ty velké byly jak malí trubci, nejprve jsem myslel, že je to matka. Bylo jich ale cca tak 10 -20%. Délkou a z části mohutností na jeden a půl včely. Jako by byly vychované v trubčině. Snažím se držet trvale u všech velké zásoby, teď po "odtočení" (jak napsal Leoš) min. 15 - 20 kg, u oddělků min. 5 kg. Má-li to taky vliv na větší životaschopnost, odolnost ?

Utkvělo mi to Leošovo povídání v přísp. 60. Ty dva cykly po sobě. Šly by zkrátit na 10 dnů, jen do zavíčkování ? To by se z května moc neztratilo. A udělat to jen tam, kde to situace vyžaduje. Jako bodově KM.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Biologické možnosti ošetrovania včelstiev - Ali - 23.06.2017 11:35 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)