Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přírodní chov matek
12.04.2014, 09:20 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12.04.2014 09:46 PM od schützmeister.)
Příspěvek: #7
RE: Přírodní chov matek
(12.04.2014 07:49 PM)MilanBencúr napsal(a):  Tak to robili naši dedovia a ja to tiež tak robím. Využívam k tomu ležan JU-čechoslovák. Je rozdelený na päť častí.
Moc hezký udělátko, v tom se nechá i zimovat ? Jak to je vysoký ? Přendáváš je tam už s matečníkama, nebo předem ?

(12.04.2014 09:16 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Nechci kritizovat ani oslavovat více vláken na podobné téma, ale šlechtění přeci vůbec není o teorii. Resp, je to stejně o teorii i praxi. Není možné říci nyní, co je dobře, tedy já bych se tomu bránil říci. LD
Mno, Leoši, omluva. Vyjádřil jsem to moc jednoduše a ne zrovna tak co jsem myslil. Vlákno šlechtění jsem myslil, tak jak o tom píšeš. Tzn. co s čím a odkud, jak to dopadá. Jasně je to teorie i praxe. Nevím, jak bych to vyjádřil, to o čem píšeš, je něco jiného, než chov, ve smyslu toho, v čem, jak a kdy - úl, doba zužitkování. Nevím, jak to pomenovat, nic než chov mě nenapadlo, prostě už jen to přízemní od vajíčka po kladoucí matku. Prostě si jenom myslím, že jsou to dvě činnosti, které se sice prolínají, ale daj se dělat různě, no prostě to neumím říct.
A pak, a vůbec to nemyslím špatně, tvé chápání " šllechtění " , je něco jiného, než to co myslím " přírodním šlechtěním ", myslím to spíš v uvozovkách, neříkám, že to je správný směr, jen jiný. Vidím rozdíl, mezi tím, vzít dva kmena a spojit je a nebo tomu nechat řízený volný průběh. TAkže jo, tohle vlákno je podobné, jen ta praxe bude jiná. Ale smekám před skutečnými šlechtiteli, já na to v tomhle životě ale z ne vlastního přičinění nemám podmínky, tak si to poněkud zjednodušuju.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Přírodní chov matek - schützmeister - 11.04.2014, 06:16 PM
RE: Přírodní chov matek - schützmeister - 12.04.2014 09:20 PM
RE: Přírodní chov matek - Debora - 29.09.2014, 11:51 AM
RE: Přírodní chov matek - tondabh - 30.09.2014, 03:54 PM
RE: Přírodní chov matek - Ali - 20.06.2017, 04:56 PM
RE: Přírodní chov matek - Ali - 20.06.2017, 11:26 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)