Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praktický chov včel podle Michaela Bushe
14.08.2013, 08:56 PM
Příspěvek: #5
RE: Praktický chov včel podle Michaela Bushe
Ahoj Deboro, díky za iunformace, jsi prostě anděl. Nyní si mne postavila před složitou věc, angličtinu budu dost louskat, ale pokusím se to dát přeložit kamarádovi, co žil a dělal výzkum (i trochu se včelami) 27 let v USA. Doufám, že není na chaloupce na Levkádě.
Pokud jde o tu najivitu, je to myšleno obecně. Najivní tedy je, domnívat se nebo napsat, že zmenšením budněk je vyřešeno (samozřejmě podle mne, nemusí to nikdo akceptovat). Tady nevím jak to na Buschmann- hezkej překlep-Busche myslí). O tom něco rozhodně vím, nevěnuji se tomu od letoška nebo loňska jako mnozí. Jde o to, co , resp. jaký mechanizmuse se uplatňuje proti V.d u malých buněk. Je to zkrácení vývoje (19 dní již realita, ale my potřebujeme 18),oddálení položení prvního vajíčka samičku V.d. nebo prostě jen zmenšení prostoru pro reprodukci?. Totéž je ale možné i u tzv. velkých buněk. Zase o to mněco vím z vlastní praxe i cizí. Všechny tyto cesty jsou velmi dobře možné. Je více cest a na jednoho člověka toho je moc a to jsme jenom u tohoto. V jdenom příspěvku jsem napsal a ty ses mne pak na to ptala, -v přírodě nic není zadarmo a výhoda je vyvážena nevýhodou(ami) jde jen o to jakými. Tak se ta najivita týká i mně, nedělám rozdíly.
V jednom má naprotou pravdu, mezistěny= cesta do nikam.

Tak, že díky ještě jednou. LD

PS: Stále nevím ,zda dostáváš mé soukromé e-maily??? I když i to může být odpověď. I am sorry.

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Praktický chov včel podle Michaela Bushe - Leoš Dvorský - 14.08.2013 08:56 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)