Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vytváření oddělků a rojů
25.04.2018, 03:18 PM
Příspěvek: #30
RE: Vytváření oddělků a rojů
Dobrý den všem.
Rád bych si letos vytvořil nějaký ten oddělěk. A také bych si rád vychoval vlastní matičky. Můj plán je nasledující.
Pro vychování matky:
Včelky jsou oddělky z minulýho roku. Nyní jsou na 3NN (3. přidáván před 10dny). Počkám tak týden, a přidám 4.NN z toho třetího přendám střídavě vystavěné rámky tak, abych měl jak v 3 i 4 sřídavě vystavěný rámek a stavební rámek.A také přendám na střed rámek s plodem. Oddělím 3 a 4 mateří mřížkou a do 4 dám rámek se sérií matečníků. Po pár dnech kontrola a před vyběhnutím matek se pustím do samotného oddělku.
Pro oddělěk:
Seberu 2. NN (zkontroluji aby tam nebyla matka), a odnesu ho bokem na nové místo. Počkám hodinku a pak jim přidám zralej matečník. Možná bych oddělku mohl dát i 4. NN z původního včelstva a tomu původnímu přidat novej NN střídavě stavební rámky s mezistěnama (protože nemám žádný volný souše). Vznikne mi tím pádem nové včelstvo s novou matkou na 2NN a původní včelstvo bude pokračovat s 3NN. Další kontrola po vylíhnutí a poté cca po týdnu zda-li matka klade.?
Momentálně tu vše kvete, třešně odkvétají, jabloně a hrušky začínaj, řepka též, akát a kaštan a ořechy ještě přijdou. Myslím že by mohla být ta vhodná doba.
Taková je má nastudovaná teorie a já bych se rád zeptal zda je to tak v pořádku nebo mé představy jsou milné. Budu rád za Vaše postřehy a kritiku.

Optimal ul 42x17, Kladensko cca 300 m.n.m. / ovocné stromy, akát, lípa, pole / volná stavba
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Vytváření oddělků a rojů - Debora - 22.02.2014, 12:24 PM
RE: Vytváření oddělků a rojů - Ali - 07.07.2017, 03:57 PM
RE: Vytváření oddělků a rojů - Ondřej Hercík - 25.04.2018 03:18 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)