Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 5 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonský úl
07.05.2014, 08:22 PM
Příspěvek: #231
RE: Japonský úl
(07.05.2014 11:32 AM)Crha Karel napsal(a):  Tondo, v kolika letos zkoušíš bez kolíků (drátů)?

Haribol Kájo, zatím jsem se k tomuto testu nedostal, a pokud dostanu, tak výsledky budou až příští rok, neboť tento test musí projít zimou a teprve v dalším létě vzniknou po zatížení medem adekvátní výsledky, mějte se všichni krásně medíkově, Tonda.
Hlasování: Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.05.2014, 07:37 AM
Příspěvek: #232
RE: Japonský úl
Mňa zas zaujalo riešenie siete. To sito je upevnené v ráme. Je teda mobilné, kedykoľvej v sezóne vymeniteľné. Sito nemusí byť nerezové, stačí umelá hmota. Takéto riešenie dna s odoberateľným sitom ponúka včelároví veľa možností manipulácie s odoberateľným dnom pri kŕmení, liečení, peľobraní, zimovaní, termoošetrovaní atď. To sú v úli s nerozoberateľným dielom dôležité nápady, ako môže včelár v prípade potreby do života včelstva zasiahnuť. Aj keď sú včely anjelmi poľnohospodárstva, predsa len včelárovu starostlivosť potrebujú.
Hlasování: DuV (+1), Aleš Molčík (+1), Crha Karel (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.05.2014, 11:57 AM
Příspěvek: #233
RE: Japonský úl
(28.04.2014 07:35 PM)Martin Nezbeda napsal(a):  Všiml jsem si, že (nejen) na videu od Debory se hojně užívá lepicí páska na spojení nástavků. Je to skutečně nutné? I po oddělání pásky je vidět, že docela zápasí s rozpěrákem, aby ty slepené bedýnky od sebe dostal.

Pak jsem taky nepochopil to šachování se skleněnou tabulkou a fénem... Přijde mi, že kdyby před zavřením vršek zlehka přejel dýmákem, nepomačkal by tolik včel, jak při tom posunování skla a víka.


Haribol Martine, tak ta páska opravdu zabrání menšímu zatmelení a přilepení nástavků k sobě, pokud ji tam nedáš, holky si dají záležet, aby jim netáhlo do obýváku.

Co se týče toho zápasení s rozpěrákem, tak tam je to dáno tím, že vlastně dílo prochází všemi nástavky a tudíž je svou pevností spojuje, ale i tam je jednoduchá pomoc když se na to jde s úzkým nástrojem, já koupil dvě úzké nerez špachtle a nabrousil jsem je ze všech stran jako nůž a vše jde jak po másle.

K tomu sklu asi jedinou poznámku, je to začátečnické chování, když stačí jak jsi řekl trochu vůně z dýmáku, mějte se všici krásně medíkově, Tonda.
Hlasování: Martin Nezbeda (+1), Milan Bencúr † (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.05.2014, 04:47 PM
Příspěvek: #234
RE: Japonský úl
Tak jsem tady na fóru v lednu slíbil, že až vyrobím první stříšku z šindele, tak to nafotím. Dostal jsem se k tomu až teď....

Na prvním obrázku je detail stříšky, jednoduchá konstrukce je pokryta modřínovým štípaným šindelem ve dvou vrstvách.
   
Tak vypadá celek (založení na vratkých cihlách je vskutku provizorní - jen na focení !)
   
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.05.2014, 05:56 PM
Příspěvek: #235
RE: Japonský úl
Hezká práce Smile
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
13.05.2014, 10:21 PM
Příspěvek: #236
RE: Japonský úl
(13.05.2014 04:47 PM)Martin Smutný napsal(a):  Tak jsem tady na fóru v lednu slíbil, že až vyrobím první stříšku z šindele, tak to nafotím. Dostal jsem se k tomu až teď....

Na prvním obrázku je detail stříšky, jednoduchá konstrukce je pokryta modřínovým štípaným šindelem ve dvou vrstvách.

Tak vypadá celek (založení na vratkých cihlách je vskutku provizorní - jen na focení !)

Haribol Martine, jestli můžeš vezmi prosím vzorek na slet na Vilémov a pokud možno i nástroje na výrobu šindele, zařadím Tě do programu, aby jsi měl prostor popsat výrobu šindele a stříšky, měj se krásně včeličkově, Tonda.
Hlasování: Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
18.05.2014, 08:16 PM
Příspěvek: #237
RE: Japonský úl
(13.05.2014 10:21 PM)tondabh napsal(a):  Haribol Martine, jestli můžeš vezmi prosím vzorek na slet na Vilémov a pokud možno i nástroje na výrobu šindele, zařadím Tě do programu, aby jsi měl prostor popsat výrobu šindele a stříšky, měj se krásně včeličkově, Tonda.

Pardon Tondo, byl jsem dodnes z dosahu internetu.
Určitě mohu vzít stříšku na ukázku, je lehounká, mohu o výrobě i promluvit. Jen nevím, zda je to dostatečně zajímavé pro víc lidí. Pokud ano, je to jen na pár minutek.....
ms
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20.05.2014, 06:46 PM
Příspěvek: #238
RE: Japonský úl
Zdravím . Tak konečně se mi podařilo osadit Japonce a Waréčko , tak snad to půjde dobře a bude se jim tam líbit . A další dva čekají na druhé kolo uvidíme .


Přiložené soubory Miniatury
           
Hlasování: Debora (+1), Miroslav Macek (+1), terez.c (+1), Milan Bencúr † (+1), tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.05.2014, 08:17 AM
Příspěvek: #239
RE: Japonský úl
Ahoj všem, možná, že jsem to přehlédl, ale nevím, kde najít, jak v tomto úlu včelařit? Prosím dejte mi někdo odkaz. Díky
Hlasování: tondabh (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
21.05.2014, 10:10 AM
Příspěvek: #240
RE: Japonský úl
Hlasování: tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)