Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dokrmovanie a kŕmenie
28.01.2015, 03:55 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 28.01.2015 04:16 PM od Debora.)
Příspěvek: #41
RE: Dokrmovanie a kŕmenie
Po válce sebrali všechno a zatloukají to do dneška. Když tě po válce nezastřelily, měl jsi štěstí. S čím tvůj kamarád neutekl do lesa, to zabavily a kolik kamarádů si myslíš, že ti pak zůstalo? A restituce nikdy nebyla ukončena, co mělo opravdovou hodnotu, bylo z restituce vyřazeno (viz naše strojírny Blansko). Proč myslíš, že sedím v Německu, ani ten byt, co mi po 89 přislíbily a kde jsem v Praze nahlášena, vůbec neexistuje. Big Grin Big Grin
Hlasování: terez.c (+1), Jan Brunclík (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.01.2015, 04:08 PM
Příspěvek: #42
RE: Dokrmovanie a kŕmenie
(28.01.2015 03:13 PM)schützmeister napsal(a):  
(27.01.2015 07:42 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Na odvody nikdo nevzpomínal, protože to se nejspíš týkalo kulaků, ale kolchozníci s
KulakůBig GrinHuhBig Grin
Sice to sem nepatří,, a po 1948 to měli zmáklý ještě líp, byly daný odvody, ať se urodilo, nebo ne a když jsi neměl, byl jsi kulak a nepřítel lidově demokratickýho zřízení
A to už přišli ty kraňky z mnohonásobně větší užitkovostí.

Přátelé a o tom to je, nechovat se stejně jako režim po 1948, včelky to vytvořily a musí jimzůstat tolik aby měli dost přes zimu i na jarní rozvoj, pokud je horší rok, včelař to přežije s menším výnosem, včely NE. Tak já chápu cíl hnutí Šance pro včely.

Jindřich
Hlasování: terez.c (+1), Rasťo 71 (+1), Jan Brunclík (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.01.2015, 04:11 PM
Příspěvek: #43
RE: Dokrmovanie a kŕmenie
(28.01.2015 03:55 PM)Debora napsal(a):  Po válce sebrali všechno a zatloukají to do dneška. Když tě po válce nezastřelily, měl jsi štěstí. A restituce nikdy nebyla ukončena, co mělo opravdovou hodnotu, bylo z restituce vyřazeno (viz naše strojírny Blansko). Proč myslíš, že sedím v Německu, ani ten byt, co mi po 89 přislíbily a kde jsem v Praze nahlášena, vůbec neexistuje. Big Grin Big Grin
Jo, byli to kluci šikovný - druhýmu dědovi napařili v 1949 daň z kapitálovýho přírustu, takže ani nebylo co vracet, když neplatil daně. Big GrinBig Grin
A pak má člověk těm statistikám z těch let věřit.
Hlasování: terez.c (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.01.2015, 12:25 AM
Příspěvek: #44
RE: Dokrmovanie a kŕmenie
(28.01.2015 04:08 PM)Jindřich napsal(a):  ...včelky to vytvořily a musí jimzůstat tolik aby měli dost přes zimu i na jarní rozvoj, pokud je horší rok, včelař to přežije s menším výnosem, včely NE. Tak já chápu cíl hnutí Šance pro včely.

V některých lokacích, třeba u mne, ani toto nešlo dodržet. Předloni a stejně jako loni jsem si vzal 2 kila z úlu v době kdy to vypadalo nadějně a v závěru jsem stejně musel dokrmovat.
Hlasování: Tomáš Jelínek (+1), Miroslav Macek (+1), terez.c (+1), Debora (+1), Jaro Stoklasa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.01.2015, 09:00 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29.01.2015 09:06 AM od Jaro Stoklasa.)
Příspěvek: #45
RE: Dokrmovanie a kŕmenie
A práve o tom to je. Sú lokality, kde je dodržať zásadu zimovania na mede oveľa jednoduchšie. A sú lokality, kde v niektorých sezónach aj keď necháte včelám všetok med, musíte kŕmiť, lebo by sa jari nedožili. A včelári z toho prvého prípadu, kde to ide jednoduchšie, lebo sú v lokalite vyššie výnosy, väčšinou nechápu tých z menej výnosných lokalít. U mňa stačí že koncom júna dva týždne prší a je po sezóne. Už budú len paberky. Minulý rok pršalo takmer dva mesiace v kuse. Pamätám si to presne, lebo staviam dom zo slamy a mal som kvôli stavbe neplatené voľno, ale čo sa stavby týka zbytočne. Jednoducho stále pršalo. Slamu sme nakoniec museli voziť z dolniakov. A stavalo sa poriadne až v septembri. Zo včiel sa dalo niečo zobrať v júni, ale i to len trochu (ale zase tak krásnu medovicu som ešte nemal). Okrem toho nič. A keby som tam to málo nechal, i tak musím kŕmiť na zimu rovnako, ako bez neho. A ešte bolo treba kŕmiť i mimo zimného kŕmenia, aby aspoň nejaké včely do zimy boli... A potom prišiel mor a všetko sa to posralo ešte viac Smile Tento rok vítam preto s nádejou, že bude lepšie. Už teraz vlastne je, čo sa týka iných oblastí života a verím, že sa to prenesie i do včiel. A že bude medu toľko, že na zimu bude tvoriť väčšinu zásob. Ono to, Debora, nie je v tom, že by som nechcel. Ale niekedy chcieť nestačí.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.01.2015, 10:17 AM
Příspěvek: #46
RE: Dokrmovanie a kŕmenie
A jak jste na tom s možností kočování. Nakrmit včely jde i takhle pokud je kam a možnost vykočovat z katastru.
Hlasování: terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.01.2015, 10:38 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29.01.2015 10:41 AM od Jaro Stoklasa.)
Příspěvek: #47
RE: Dokrmovanie a kŕmenie
Kočovanie zatiaľ neplánujem. Som v ohnisku MVP, takže by to ani nešlo. Až sa to stabilizuje, tak potom som rozmýšľal kočovať na repku resp. pohánku. Mám to cca 30km po ceste, takže by to šlo v pohode v kufri auta zopár úľov kým to odkvitne. A ešte prichádza do úvahy lipa. Všetko to je na jednom mieste (obec Bobrov). S presunom by nebol problém. Zišiel by som o 200 mnm nižšie na "oravské dolniaky" Smile

A ešte možno čučoriedka kanadská v jednom sade v Bobrove. Pracoval som pre nich, asi by som to vedel vybaviť. To by bol rozbeh apríl máj ako fras (21 ha sad). Krátko na to kvitne repka a po nej pohánka. Potom malina a lipa. Pôvodne som rozmýšľal nechať nejaké úle v Bobrove na stálo. Ešte sa nad tým zamyslím. Je to luxusná lokalita.
Hlasování: terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.01.2015, 10:55 AM
Příspěvek: #48
RE: Dokrmovanie a kŕmenie
To by jsi byl se včelstvy pryč od jaro do léta, nestálo by za to zkusit v Bobrové pronajmout si pozemek a zařídit si včelnici tam? Mě nájem v lese stojí 350Kč/rok a kočuji jen když nemám v doletu řepku. Mám obyč. přívěs za osobní auto a nakládám rudlem 12 včelstev. Pořád lepší strávit půl dne převozem než nechat včely o hladu a nebo dietě na cukru.
Hlasování: renttip (+1), Jaro Stoklasa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.01.2015, 02:34 PM
Příspěvek: #49
RE: Dokrmovanie a kŕmenie
Někde jsem četl, že použitelný dolet je tak 300-500m, pak už to není ekonomické. Z tohodle pohledu potom má volba stanoviště daleko podstatnější roli, než se říká. To taky vysvětluje, že někdo má a jiný nic. Z hlediska přirozenosti by z dlouhodobého hlediska včely na některých místech nemohli přežít.
A je to opravdu věda, u stálých stanovišť, najít flek kde budou prosperovat. Takže o tomhle bych přemýšlel možná víc, než o množství potřebného cukru.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.01.2015, 05:44 PM
Příspěvek: #50
RE: Dokrmovanie a kŕmenie
Aj Jozef 333 z VF zverejnil tento názor, keď jeho kamarát z dediny má včelstvá od neho cca.500 m , a z výnosmi je na tom ďaleko lepšie ako on,to isté som si všimol u nás, kamaráti z druhej strany dediny vzd. vzdialenosť odo mňa cca.650m mali nižšie výnosy ako ja-rok 2013.Takže určite niečo na tom bude.Podľa mňa všetky vône a pachy sa lepšiešíria v smere vetra , teda po vetre, ak vietor fúka od stanovišťa smerom k miestu výskytu nektáru tak včely ho ťažšie nájdu resp. neskoršie, čo určite ovplivní znášku a rozvoj včelstva.
Hlasování: Aleš Molčík (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)