Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sance pro vcely - spolecne proti Bayer AG, Syngenta AG und BASF
11.10.2013, 01:51 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 11.10.2013 09:12 AM od Debora.)
Příspěvek: #6
RE: Sance pro vcely - spolecne proti Bayer AG, Syngenta AG und BASF
Z 2000 patentů které EPO na transgenní rostliny povolila, drzí BAYER 206 patentů, mimo jiné na kukuřici, pšenici, rýži, ječmen, sojová zrna, bavlnu a dokonce i na geneticky modifikované stromy. Leverkusenská společnost BAYER se tak stává největším koncernem na genetickém sektoru, ještě před Pioneer (179), BASF (144), Syngenta (135) a Monsanto (119).

Patenty BAYER

Povolené patenty Bayer und Syngenta

Povolené patety BASF, Pioneer, Dow und Monsanto

U pesticidů a osiva ovládá deset největších agrochemických podniků podíl presahující 70% celosvetového trhu. Cílem tohoto oligopolu je rozdělení celosvetového trhu mezi sebou a kontrolovat celkovou výzivvu lidstva.
Patenty týkající se rostlin a zvířat jsou jejich hlavním zdrojem.


Kritika geneticky upravených semen se v Nemecku soustreduje predevsím na Monsanto. Pritom genetický program Bayer není méně nebezpečný, naopak od Bayer vyvinutý pesticid glufosinát, který je nabízen v kombinaci s GM semeny je klasifikován jako reprodukcne toxický a má být do roku 2017 odstranen z trhu EU. To však nebrání společnosti BAYER v současné době stavet novou továrnu v USA na výrobu glufosinátu. Postavení německých firem je velmi "pohodlné", nebot' BASF a Bayer se schovávají ve stínu kritiky Monsanta.

Z důvodů rozsáhlé rezistence plevelů na zemědělské jedy si společnosti chemického průmyslu mezi sebou vyměňují spoustu patentů. Monsanto, DuPont, Syngenta, Bayer a Dow tak využívají metody konkurence a nabízí semena, která jsou rezistentní na dva, nebo dokonce tři herbicidy. V loňském roce byla představena odrůda sóji, který je odolná vůči jedu glufosinát, glyfosátu a 2,4-D.

Prevzetím společností Aventis CropScience, která vzešla z genetického sektoru Schering, Rhone Poulenc a Hoechst, se stala společnost BAYER AG nejvetsím dodavatelem geneticky modifikovaných plodin.

Jediný rozdíl mezi včelstvem a člověkem spočívá v tom, že včelstvo dokáže chyby člověka napravit, aniž by narušilo vzájemný soulad, nebo nějakým způsobem omezilo svobodu člověka.
Hlasování: renttip (+1), Leoš Dvorský (+1), MilanBencúr (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Sance pro vcely - spolecne proti Bayer AG, Syngenta AG und BASF - Debora - 11.10.2013 01:51 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)