Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milan Bencůr-metoda včelaření ve warre
07.09.2019, 01:06 PM
Příspěvek: #7
RE: Milan Bencůr-metoda včelaření ve warre
Zdravím Tě,
správný život má být o diskusi,věci se mají řešit na základě určitého poznání každého z nás.Komunikace je základ a pokud je stále co s druhou stranou "rozebírat"tak je to správně.Emoce zde mají jít stranou,vše má být věcné.Každý názor se počítá,ukladá do paměti a pak dál rozpracovává nebo i ne.Už z názvu toho fóra je vidět,že to myslíš úpřimně a je dobré to vyzkoušet i na druhém,zdali ustojí případné doporučení zkušenějšího.Milan se mi velmi líbil,viděl jsem s ním mnoho videi a hodně četl,co jsem našel od něho.Jsem rád,že místo něho mám nyní zkušeného včelaře s podobnou vlnou uvažování.Jsem nakloněn všemu,rád si vyslechnu Tvoje názory,jsou velmi logické.
Ta informační větev ing. Bajko je zde.Umožnil vzniku prvního českého vydání warre:

https://www.hithit.com/cs/project/4313/a...ske-vydani

A jeho stránky a kdo je:

http://prirozenevcelareni.cz/kdo-jsme-a-co-delame

Vlastně ti dva,Milan B. a Bajko mně naklonili na warre.Po pravdě i toto se mi zamlouvalo,ale současná legislativa mně zastavila,viz.níže :

http://opylareni.cz/

Přeji hodně sil a držení se intuice a rozumu,to je to,co si vážím u lidí,ale bohužel je jich nemnoho.U Milana jsem to cítil,už ta logiga míň chemie v úli,používat ji pokud to jde mimo a nechat přirozené prostředí nasáklé samotným propolisem desinfikovat co se dá.Před osazením vydensifikovat plamenem,atd..Jsem velmi háklivý na nekvalitní medy,potraviny(moje tělo to okamžitě pozná) a právě pančování nebo hodně chémie dělá z toho produktu spíš jed než lék.Np. med MANUKA a med z warre jak popisuje kniha u jednoho výzkumu vykazují antibakteriální vlastnosti.
Pak i článek-"nepodceňujte včely " kde včelař s intuicí sledoval teploty uvnitř úlu a zjistil,že včely se umí velmi dobře zbavovat kleštíka-varózy np. zvýšením teploty,ale své teploty na hodnotu,kde se tento parazit neudrží při životě.Už to je kouzelné zjištění co všechno dokážou,jen potřebují být silné-nepřiměřené zásahy,nepřiměřená chemie,včelí paneláky,atd. je jen oslabuje a pak není síla jako i u lidí ,když stále musí z něčím bojovat,co není přirozené tělu.Obranné mechanizmy v tělech fungují na základě zkušeností-imunizace.A pak už pracují samy s chorobou velmi dobře.Jak "šaman" v buši dokáže po určitém čase přežít uštknutí jedovatými hadmi?No musí se nechat postupně otravovat přiměřeně a tak si organizmus vypěstuje obranu,tak pracujeme my a náš imunitní systém-mám ověřeno na sobě.Léčení na antibiotikách u někoho-týden (převážně musí ležet v posteli),neléčení na antibiotikách u mně,ale na přírodních zdrojích-týden(nemusím ležet v posteli,rozumný průběh).Ovšem já už mám pak s dotyčným vírem klid,a mám imunitu vypěstovanou na stejný druh,ale ten na lécích se někdy může vrátit,np.už za týden zpět do nemoci a ještě větší.Tak kde je problém!?Proto si i kladu stále otázku-včelí produkty na spousta výzkumech prokazují zázračné účinky,žeby samy pro sebe včely potřebovaly takové množství chemie a trpěly tolika nemocemi,neduhy?A včely v přírodě bez zásahu člověka žijí np. destet let na jednom místě bez úhony-pozorováno a pozorováno i na opuštěných úlech,prostě bez zásahu člověka je jim někdy líp a v našich panelácích-úlech to umírá tak hodně!A nad tím se zamýšlím,zatím nad zkušenostmi ostatních,co předají dál info,ale jsou to praktické zkušenosti,někdy za ten život jeden lidský to všechno nestihnem osahat osobně,ale do paměti uložit ano a v případě potřeby použít ,a to je na fórech to důležité a prospěšné !
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Milan Bencůr-metoda včelaření ve warre - Marian Stachura - 07.09.2019 01:06 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)