Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ležany
22.02.2016, 06:41 PM
Příspěvek: #41
RE: Ležany
Ja používam rámik 37x30 - čechoslovák vo všetkých mojich nadstavkových úľoch. Preto aj moje ležany som urobil na rámikovú mieru čechoslováka. Ak Václav používa rámikovú mieru 39x27,5, tak si aj ležany môže zhotoviť na túto rámikovú mieru. Včely si s tým poradia. Na Slovensku sa bežne včelári v ležanoch s rámikom vysokým 27,5 cm.
Hlasování: Václav Návara (+1), Rasťo 71 (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.04.2016, 06:39 PM
Příspěvek: #42
RE: Ležany
Z mojej skúsenosti viem potvrdiť toľko, že čím vyšší rámik v ležane, tým lepší. Chumáč viac pripomína guľu ako sploštenú elipsu.Tiež platí to, že matke treba nechať priestor aby sa prejavila. A v ležane je úspešná každá dedinská matka. Preto nezužujem včelstvá na zimu v ležanoch. Včelám to neprekáža a na jar majú okamžite prudký rozvoj. Napríklad, dnes už majú moje včely v ležanoch nadstavené medníky ako v kolenáči alebo lakťovom úli. To je spolu 35 rámikov JU. V najbližších dňoch, možno už zajtra, rozkvitnú hrušky a jablone.

[Obrázky: IMG_6559.JPG]
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.06.2016, 04:13 PM
Příspěvek: #43
RE: Ležany
Můj nový ležan (tedy nový - dal jsem dva ležany po dědovi na sebe Smile ). Inspirováno Fjodorem Lazutinem a jeho ležany a knížkou Держать пчел или водить. Míra 39x47. Osazeno oddělkem.


Přiložené soubory Miniatury
       
Hlasování: Jan Brunclík (+1), terez.c (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.05.2017, 11:21 PM
Příspěvek: #44
RE: Ležany
Dnes jsem téměř dokončil "ležaté" a "visuté" stanoviště a přestěhoval a upravil 11-nástky na 35-ky, resp. 35 + 11. Stojaté jsou už nastěhované z 11-tek a visuté čekají na příští týden. Taková malá Smolíkovina. Co z toho vzejde je otázkou. Jsem zvědavý. Tu máte k podívání. Ali


Přiložené soubory Miniatury
                       
Hlasování: Debora (+1), Jaro Stoklasa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.05.2017, 01:01 PM
Příspěvek: #45
RE: Ležany
Nádhera. Shy
Kde to má česno ?
Jen jsem zvědavej, na ty šrouby v plné zátěži. Ale nápad to je super.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.05.2017, 01:02 PM
Příspěvek: #46
RE: Ležany
Veľmi pekné ležany. Blednem závisťou. Samozrejme v dobrom to myslím. Paráda.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
09.05.2017, 01:37 PM
Příspěvek: #47
RE: Ležany
Na té druhé fotce jsou vidět dvě česínka 20cm po krajích a dvě očka v koutě nahoře 3cm. Teď budou, až budou, oddělky rozdělené vejpůl, na podzim jen uprostřed vyndám přepážku a spojím. V mé hlavě to je, jen jestli včelky budou se mnou souhlasit Smile. Ali
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.05.2017, 05:04 PM
Příspěvek: #48
RE: Ležany
Tak ve visutých už mám tři malé oddělky, jen k nim nemůžu po okolí sehnat matečníky. Snad týden vydrží. Do té doby snad něco seženu.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.06.2017, 09:56 PM
Příspěvek: #49
RE: Ležany
Dnešní vytáčení ležanu dle Fjodora Lazutina. Ty spřažené plásty (dva plásty 39x24 spojené sponkou), to je vážně práce pro dva Undecided. Bolí mě z toho ruce víc jak z nástavků. Podobnou porci jsem vytočil už před 14 dny a ještě nejmíň tři megaplásty k vytočení tam zbyly.


Přiložené soubory Miniatury
           
Hlasování: Ali (+1), Jaro Stoklasa (+1), Václav Návara (+1), Rasťa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.06.2017, 04:04 PM
Příspěvek: #50
RE: Ležany
Přesně proto jsem je zkombinoval s 11-kovými medníčky. Panenské bez boční a spodní loučky se sotva promačklo. Asi to pořeším dole špejlema.
Ale to jsou tedy náklaďáky. Vidím, že je to asi na 16-nást, na kolika sedí běžně plodiště a na kolika zimuje?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)