Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Etický kodex
13.12.2012, 06:41 PM
Příspěvek: #1
Etický kodex
V příloze je etický kodex Hnutí ŠPV - pro každodenní čteníSmile.


Přiložené soubory
.pdf  Eticky_kodex.pdf (Velikost: 556,63 KB / Stažení: 86)
Odpovědět s citací příspěvku
28.08.2013, 02:52 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 28.08.2013 03:08 AM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #2
RE: Etický kodex
Toto vlákno napovie širokej verejnosti veľa o nás a o našom hnutí, je teda aj o mne, o mojom svetovom názore, o tom, prečo sa hlásim k myšlienkam Hnutia ŠPV, o mojich internetových priateľoch... Prírodné včelárenie, je projekt oslavujúci ľudí, ktorí robia veci ručne - trvalo udržateľným spôsobom, v mieste bydliska a s láskou sa venujú svojmu remeslu. Projekt o bežnom spotrebnom tovare vyrábanom ručne vznikol z presvedčenia, že veci, ktoré zhromažďujeme, konzumujeme, používame a zdieľame sú súčasťou nás, vytvárajú náš obraz kto sme ako jednotlivci. Napríklad potraviny, ktoré jeme, hovoria niečo o každom z nás, rovnako ako nástroje, ktoré používame aj stoličky, na ktorých odpočívame. Objekty, ktoré obklopujú náš životný priestor, naše bývanie, rozprávajú príbehy nie len o nás. Hľadáme v nich odpovede na otázky kde sa tu vzali, na čo slúžia, ako boli vyrobené.
Prírodné včelárenie má za cieľ informovať o možnosti včeláriť v meste, podporiť to, čo je možné robiť u nás doma, trvalo a s láskou k prostrediu, ktoré nás obklopuje. Aj na tomto fóre čítam, že príbehy o mestskom včelárení sú inšpiráciou pre vášho ducha premeniť silu myšlienky o zelenej streche s organickou zeleninou na čerstvé potraviny.
Ani ja nie som tým čím ma chcú mať ostatní, som sám sebou. Akokoľvek sa to však zdá byť zvláštne, ľudia trávia takmer jednu tretinu svojho života na školách a univerzitách bez toho, aby vedeli čokoľvek o tichu, relaxovaní, čokoľvek o sebe samých. Poznajú celý svet - a je to ich obrovská chyba, že pritom zabudli sami na seba.
Človek má tendenciu zabúdať sám na seba. Človek vlastne môže prežiť celý život a pritom si sám seba neuvedomuje. Všetkých ostatných vidí, všetkých pozná - len na seba zabúda. Ľudia sú jedinečné bytosti a každý by mal byť rešpektovaný ako svet sám o sebe. Nikomu nie sme podriadení ani nadriadení, sme tu my sami. V samostatných názoroch je krása. Prestávate byť kolieskom v súkolí, davom, ste sami sebou.
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
28.08.2013, 03:02 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 28.08.2013 03:15 PM od Debora.)
Příspěvek: #3
RE: Etický kodex
(28.08.2013 02:52 AM)MilanBencúr napsal(a):  Toto vlákno napovie širokej verejnosti veľa o nás a o našom hnutí, je teda aj o mne, o mojom svetovom názore, o tom, prečo sa hlásim k myšlienkam Hnutia ŠPV, o mojich internetových priateľoch...
Človek má tendenciu zabúdať sám na seba. Človek vlastne môže prežiť celý život a pritom si sám seba neuvedomuje. Všetkých ostatných vidí, všetkých pozná - len na seba zabúda. Ľudia sú jedinečné bytosti a každý by mal byť rešpektovaný ako svet sám o sebe. Nikomu nie sme podriadení ani nadriadení, sme tu my sami. V samostatných názoroch je krása. Prestávate byť kolieskom v súkolí, davom, ste sami sebou.


Stelární inteligence a dusevní individualita hmoty?

Nebyl by lidský rozum vázán na hmotu, neexistovala by stelární evoluce.

A jak si prejí (ne)mocní oklestit nasí individuální myslenku! A i kdybychom meli ztrait osobité vedomí, splynout v davu, nemeli být více nez trocha bezejmenné substance, at jiz dochovní nebo hmotné, bloudíci v bezejmeném chaosu prostoru a casu, nikdo neokrade dejiny vesmíru o nasí myslenku.

V nasem hmotném svete je nám dána trocha bezejmenné substance, nekonecné síly, nazávislé na casu a prostoru; individuální poznání, myslenka, která napájí evoluci vyssího sveta, nebo-li naseho vesmíru. Nebyla by nase myslenka chránena zivotem hmoty, nemohla by se individuálne vivynout.

Duchovní evoluce vesmíru jsou nase dejiny, kde se neco nepomerne vetsího a lepsího shledá s nasí myslenkou, která uz mozná bez naseho vedomí prispeje jeho dovrsení. A do té doby je nás osud v stelárním nekonecnuje dán poznánim sám sebe, ducha a hmoty.

William Blake napsal: "Není mozno myslence poznati neco vetsího nez sebe."
A mozná jí není mozno poznati neco jiného nez sebe, ducha a hmotu, spojenou náhodnou evolucí vesmíru, která je sdruzila v nás, obrození stelární inteligence.


.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.08.2014, 08:34 AM
Příspěvek: #4
RE: Etický kodex
(28.08.2013 02:52 AM)MilanBencúr napsal(a):  Toto vlákno napovie širokej verejnosti veľa o nás a o našom hnutí, je teda aj o mne, o mojom svetovom názore, o tom, prečo sa hlásim k myšlienkam Hnutia ŠPV, o mojich internetových priateľoch...
Nikomu nie sme podriadení ani nadriadení, sme tu my sami. V samostatných názoroch je krása. Prestávate byť kolieskom v súkolí, davom, ste sami sebou.

Máme etický kódex. To znamená, že sa riadime určitou ideou. Sme kolektív ľudí s jasným zameraním svojej činnosti, teda, sme síce sami sebou, ale už nie sme samostatní. Potrebujeme svojich zástupcov. Potrebujeme sa (v ČR) transformovať na "Hnutie šanca pre včely" so všetkými volenými orgánmi včelárskej organizácie. Myslím, že vo včelárskej obci vývoj speje týmto smerom. Včely sú hospodárske zviera. Sú vašim majetkom. Za svoj majetok je každý svojprávny občan zodpovedný. Dotácie na hospodárske zviera patria Vám a nie funkcionárom včelárskej organizácie. Za svoje včely, za ich zdravotný stav, zodpovedáte Vy, a nie pastevný alebo zdravotný referent včelárskej organizácie, ktorí Vám nedovolia uvažovať samostatne, nevedia vymyslieť žiadnu novú metodiku, len nariadeniami prikazujú to, čo bolo o prehliadkach včelínov vymyslené pred storočím.
Hlasování: Jan Petřík (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.08.2014, 06:17 PM
Příspěvek: #5
RE: Etický kodex
O oficiálně potvrzeném hnutí ŠPV se mluví poslední dobou častěji, co to takhle rozvinout na podzim v Brně? Pokud Brno bude.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.08.2014, 10:44 PM
Příspěvek: #6
RE: Etický kodex
Nevidím jako dobrý nápad zakládat oficiální hnutí. Lidé se neradi organizují. Kolik bude aktivnějších členů si můžete domyslet podle počtu nahlášených v Brně. Kdo je schopen fundovaně zastupovat hnutí - myslím že tak na páru zbývajících prstů jedné ruky nešiky truhláře by se to mohlo spočítat
Spolek potřebuje peníze. Jakmile se začne jednat o příspěvku, členů ubude. Ani kádry nejsou. Vím to, jsem předseda, pokladník, účetní a nyní už jediný neplacený dělník jezdeckého klubu. Jezdit chce každý, platit a úřadovat nikdo. Stojí to i moje peníze. Přece nebudu klubu účtovat cestu na úřad. O času nemluvím.
Jediný důvod by byl snad, že by se pak mohly získat dotace na semináře či přednášky. Ale to by museli chtít ti přednášející. Takže zas jen těch pár prstůWink
M.M.
Hlasování: Marcel Šolc (+1), Zdeněk Jansa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.08.2014, 04:03 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 25.08.2014 04:20 PM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #7
RE: Etický kodex
(24.08.2014 10:44 PM)MirekMatucha napsal(a):  Nevidím jako dobrý nápad zakládat oficiální hnutí. Lidé se neradi organizují. Kolik bude aktivnějších členů si můžete domyslet podle počtu nahlášených v Brně. Kdo je schopen fundovaně zastupovat hnutí - myslím že tak na páru zbývajících prstů jedné ruky nešiky truhláře by se to mohlo spočítat
Spolek potřebuje peníze. Jakmile se začne jednat o příspěvku, členů ubude. Ani kádry nejsou. Vím to, jsem předseda, pokladník, účetní a nyní už jediný neplacený dělník jezdeckého klubu. Jezdit chce každý, platit a úřadovat nikdo. Stojí to i moje peníze. Přece nebudu klubu účtovat cestu na úřad. O času nemluvím.
Jediný důvod by byl snad, že by se pak mohly získat dotace na semináře či přednášky. Ale to by museli chtít ti přednášející. Takže zas jen těch pár prstůWink
M.M.

Myslím, že bychom neměli a ani nebudeme následovat různá včelařská sdružení, včetně těch největších. Tam je to jen o penězích a dotacích a ne včelách. Dotace je něco jako kdyby jsme si dávali transfúzi z levé ruky do pravé a polovina krve se vylila na zem. Stará ekonomická poučka říká, "Chceš-li někoho zničit, dej mu dotaci."
O odborníky bych u nás strach neměl. Kdo by chtěl třeba postavit nějakého odborníka na nemoci proti Radku Hubačovi a pod.?? Už jsem to zažil několikrát a ti odborníci vně působili jaksi legračně, že to ani nestálo za diskuzi. Vždyť někteří z nich dnes například hlásají, že jen s KM varroáza vyřešit nejde. Podle mne, kdo to neumí jen s KM, neumí to s ničím natož bez "ničeho".
Takto jak to máme nastaveno, to funguje jako samočistící mechanizmus. Kdo je aktivní a chce se podělit, organizuje nebo přijde. Kdo ne nepřijde nebo organizuje za peníze pro někoho jiného a pro sebe. To je jen jeho věc. Nejdůležitější informace se předávali vždy jen ústně a těm, kterým člověk věří.
Ovšem pravda je, že jsme počítali s tím, že nás bude jak do klobouku, to množství zájemců nás trochu zaskočilo a ,co si budem povídat, i zdrželo. O důvod více dobudovat systém rojů a včelařských sletů v regionech. Samozřejmě bez dotací a to je motiv jako hrom a také síto. V Brně o tom jistě budeme jednat, já bych ale u těch našich šancařských Bond testů zůstal. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Marcel Šolc (+1), Marek Slezák (+1), Jan Petřík (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.08.2014, 10:00 PM
Příspěvek: #8
RE: Etický kodex
Úplně s tebou souhlasím, kromě těch sletů v regionech. Měly by být, ale tak dva, tři za rok. Vždy na různých místech a snažit se pozvat kromě členů ŠPV i včelaře z okolí. U každého sletu musí být právě ti nejlepší přednášející a o to přesně jde. Odtáhneš to ty, Evžen, Radek a pár dalších, kteří mají schopnosti a znalosti a budou muset být všude. Přednášet nemůže, aby se myšlenka nedegradovala, jen tak někdo. Je to taky časově náročné. Co tě o tom budu povídat, že?
Řekl bych tedy, raději méně sletů, ale kvalitněji obsazené a přístupné i hostům z okolí.
Přednášky natáčet a zveřejňovat. Alespoň co půjde.
M.M.
Hlasování: Marek Slezák (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.08.2014, 11:22 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26.08.2014 11:28 AM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #9
RE: Etický kodex
(25.08.2014 10:00 PM)MirekMatucha napsal(a):  Úplně s tebou souhlasím, kromě těch sletů v regionech. Měly by být, ale tak dva, tři za rok. Vždy na různých místech a snažit se pozvat kromě členů ŠPV i včelaře z okolí. U každého sletu musí být právě ti nejlepší přednášející a o to přesně jde. Odtáhneš to ty, Evžen, Radek a pár dalších, kteří mají schopnosti a znalosti a budou muset být všude. Přednášet nemůže, aby se myšlenka nedegradovala, jen tak někdo. Je to taky časově náročné. Co tě o tom budu povídat, že?
Řekl bych tedy, raději méně sletů, ale kvalitněji obsazené a přístupné i hostům z okolí.
Přednášky natáčet a zveřejňovat. Alespoň co půjde.
M.M.

Tak to zatím je, že jsou 2 (Vilémov, Brno) a pak posezeníčko u kávy u mne. Až dobuduji trochu zázemí, bude i v MB. Letos jsem měl i dva dny otevřených dveří, někteří to využili. Něco podobného dělá Milan. Na mapě je také k vidění, co kdo a kde a lze to využít.
Jenže jen přednášky, to je sledování scénářů o.s, tedy technokratů. O.s. chtějí stále bojovat o něco, místo toho, aby pochopily. S tím se nedá nic dělat, je to systémové a legitimní, jenže profitují z toho jen jednotlivci, což si jejich členové často neuvědomují. Přednáška je jen krůček ke znalosti. Ale znát a umět, dokázat to používat je ohromný rozdíl. Proto ty slety v regionech, je to blíže lidem.
Věz nebo ne, já se setkávám s některými kamarády a ti stále více nerozumí, nevěří a zůstávají stát, aniž si to uvědomuji. Ale pokud jim to vyhovuje, žádný problém a čest a sláva jim, od každého se můžeš poučit. Má ale smysl je zvát na naše akce? Myslím, že ne. Jsme otevření, kdo chce může přijít, ale vnucovat se těm, kteří mají systém o.s. pod kůží je dle mne kontraproduktivní. Když půjdeš po cestě s hlavou otočenou dozadu, také si nejspíš rozbiješ nos.
Asi máš pravdu v tom, že bychom se mohli více prezentovat, ale i tak je toho dost a nejlepší prezentace je práce a hlavnvě výsledky. Zase je to o tom vědění v porovnání s uměnmí, dokázáním realizovat v praxi Zájem o hnutí v zahraničí, a to nemám vůbec na mysli CH. Wurma, to jen dokazuje. Já například již odmítám dělat přednášky (samozřejmě až na výjimky) , ty peníze za to nestojí, zvláště když jsou z dotací.
My jsme např. jsme udělali první nástřel k doplnění vyhl. o včelách (tedy na tom, co zůstalo otevřené). Nepochybuji, že se něco z toho použije, ale většina ne. Tak to uděláme jinak. Zatím to nechci ventilovat, ale určitě nepůjdeme cestou, žalovat, dokazovat neschopnost, nezájem, neochotu někoho někde, to vlastně ponižující a snižovat se k tomu nebudeme. Prostě uděláme to jinak, to bude nejlepší prezentace ŠPV. To jsou ale všechno věci, které by se hodily do interních části tohoto fóra nebo právě na slet do Brna, či jinam. Já osobně bych tam rád přijel v pátek odpoledne, aby na to byl čas. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
26.08.2014, 12:34 PM
Příspěvek: #10
RE: Etický kodex
Já například již odmítám dělat přednášky (samozřejmě až na výjimky) , ty peníze za to nestojí, zvláště když jsou z dotací.
My jsme např. jsme udělali první nástřel k doplnění vyhl. o včelách (tedy na tom, co zůstalo otevřené). Nepochybuji, že se něco z toho použije, ale většina ne. Tak to uděláme jinak. Zatím to nechci ventilovat, ale určitě nepůjdeme cestou, žalovat, dokazovat neschopnost, nezájem, neochotu někoho někde, to vlastně ponižující a snižovat se k tomu nebudeme. Prostě uděláme to jinak, to bude nejlepší prezentace ŠPV. To jsou ale všechno věci, které by se hodily do interních části tohoto fóra nebo právě na slet do Brna, či jinam. Já osobně bych tam rád přijel v pátek odpoledne, aby na to byl čas. LD
[/quote]
Leoši byl jsem a jsem v několika spolcích , vždy to táhne jeden či dva nadšenci + dalších pár které to baví , jestli mají za sebou dalších 50 či 500 jmen je jedno, pokud nejde o to vytvořit " Bafuňářské židle" a myšlenku spolku či hnutí mít jako zástěrku pro svůj prospěch. Jinak máme splečné kredo = "Chceš-li někoho zničit, dej mu dotaci." Hnutí musí být naprosto svobodné a hlavně bez papírování, pak bude žít. Dnes je velice důležité nemít nad sebou nějakou nadřízenou složku která ti jen překáží a kterou ještě musíš živit. Pokud od někoho vezmeš dotaci již musíš poslouchat, pozor na to.
Jindřich

Jindřich
Hlasování: Marcel Šolc (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)