Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co se děje v úlech teď
22.04.2014, 03:09 PM
Příspěvek: #261
RE: Co se děje v úlech teď
(22.04.2014 02:08 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Važ si toho, že ti to příroda nahrála, já to musím všechna pracně simulovat. Tak, že ti vlastně závidím. LD

klidně si můžeš u mně udělat apickou dovču, nemohu si stěžovat, že by to příroda s mým včelstvem nemyslela dobře, dvě včelstva zmizela bez stopy, ještě nemám vyřešenou otázku, jest-li mám ty úli a celý dílo spálit a už řeším novou virózu. Wink
Hlasování: tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.04.2014, 07:19 PM
Příspěvek: #262
RE: Co se děje v úlech teď
(22.04.2014 03:09 PM)Debora napsal(a):  
(22.04.2014 02:08 PM)Leoš Dvorský napsal(a):  Važ si toho, že ti to příroda nahrála, já to musím všechna pracně simulovat. Tak, že ti vlastně závidím. LD

klidně si můžeš u mně udělat apickou dovču, nemohu si stěžovat, že by to příroda s mým včelstvem nemyslela dobře, dvě včelstva zmizela bez stopy, ještě nemám vyřešenou otázku, jest-li mám ty úli a celý dílo spálit a už řeším novou virózu. Wink

Dílo vyvař, úly vydeznfikuj. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.04.2014, 02:21 AM
Příspěvek: #263
RE: Co se děje v úlech teď
Tak jsme si konečně s Leošem zavčelařila. Vytesali světlo do temnoty, nahodily novou košnici, hráli na bubny a chantovali. Ted' je to na včeličkách. Děkujem Leoši. Smile
[Obrázky: Kosnicovy_bubenicek_20140423091320_1_1.jpg]
Hlasování: Rasťo 71 (+1), Miroslav Mareš (+1), tondabh (+1), Milan Bencúr † (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.06.2014, 02:34 AM
Příspěvek: #264
RE: Co se děje v úlech teď
a ve Frankfurtu se už rojí letošní roje Big Grin
Hlasování: tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.06.2014, 06:03 AM
Příspěvek: #265
RE: Co se děje v úlech teď
Roj alebo odloženec začína rásť v novom úli, a v prvom roku si vytvára veľkosť hniezda podľa veľkosti úľa a podľa vonkajších zásahov, ktorými sú počasie a znáškové podmienky. Čiže každú sezónu sa včelstvo narodí, pestujete ho ako dieťa, dospieva a je dospelé. Potom už včelstvo prestáva rásť. Ak sa vaše včelstvo domnieva, že má dostatok plástov, nebude ďalej rásť. Prestane stavať nové dielo. Chystá sa na rojenie. A tu začína včelár pracovať s úľom z vnútra. Rozšíri úľový priestor nahor aj nadol a vymení matku, nech je z včelstva opäť teenager. Prírodnému včelárovi dnešní odborníci doporučujú kontrolovať včelstvá raz na jar a druhý krát v jeseni. Určite nepestujete zeleninu na záhrade tak, že ju na jar zasadíte a potom čakáte do jesene, aby ste videli čo sa stalo. Bez starostlivosti o svoje včelstvá môžete dopadnúť s výťažkom medu horšie ako pri včelárení v brti. Dokonca aj včelári s košnicami vedia, že musia koncom septembra vybubnovať včely z koša von a osadiť ich v tak neskorom ročnom období do novej prázdnej košnice. Intenzívnym kŕmením donútia včelstvá postaviť si nové hniezdo v neskorej sezóne. Takže čo sa stane je, že včelstvo v košnici prezimuje v stave dospievajúceho mladíka a v budúcej sezóne bude najlepším produkčným včelstvom. V niektorých lokalitách je nemožné udržať včelstvá bez kŕmenia kvôli nedostatku zdrojov nektáru. V takom prípade môžu byť výsledkom hladové roje.

[Obrázky: 938_1.jpg]
Hlasování:
Miroslav Macek (+1), tondabh (+1), Rasťo 71 (+1), Debora (+1), renttip (+1)   Zobrazit vše

Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.06.2014, 01:28 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07.06.2014 01:42 PM od Debora.)
Příspěvek: #266
RE: Co se děje v úlech teď
Byl to roj ze silného roje usazeného v TBH. Včelaří ve vzdálenosti okolo 300 metrů od mých včelstev. Roj mu odešel 31.5.14, první slušnější den po pochmurným týdnu, který začal po Vilémově a měl jen něco okolo 1 kilo.

Na mé včelnici využili roje z prvních dubnových dnů dobrou snůšku. Jen slabší roje z poloviny května jsem po Vilémově musela trochu přikrmit.
Hlasování: renttip (+1), tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10.06.2014, 08:33 AM
Příspěvek: #267
RE: Co se děje v úlech teď
Ak chodíte na facebook môžete sa pozriet čo sa v nedeľu dialo v úľoch na záchrannej stanici v Zázrivej.

https://www.facebook.com/media/set/?set=...528&type=1

Zázrivá , 650m
Hlasování: Milan Bencúr † (+1), Aleš Molčík (+1), Debora (+1), Rasťo 71 (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.06.2014, 11:00 AM
Příspěvek: #268
RE: Co se děje v úlech teď
Vytáčel jsem asi před měsícem med z ovocných stromů a řepky, od té doby u nás buď snůška není nebo jen tak udržovací, včelstva na váze spadly o 10kg .... a včely se chovají tak jako by už bylo podlet,í tak konec července.....stáhly se na 5 NN zásoby si natahaly kolem plodového hnízda, prostě konec sezony.....oddělilo se zrno od plev... dvoje jsem musel nakrmit.... obě to byly F1 z Jabloňan ....jsou to plodařky...na dělání oddělků dobrý Smile

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.06.2014, 05:09 AM
Příspěvek: #269
RE: Co se děje v úlech teď
U mně některá včelstva zabetonovávají česna propolisem. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.06.2014, 08:56 PM
Příspěvek: #270
RE: Co se děje v úlech teď
u nás pred pár dňami rozkvitla lipa, denný prínos nektáru sa pohybuje okolo 3-5kg, niektoré včelstvá na NN už vystavali 3NN voľnej stavby
Hlasování: Debora (+1), Milan Bencúr † (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 4 Host(é)