Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Med - přírodní antibiotiku a nejen to
25.03.2013, 07:11 PM
Příspěvek: #1
Med - přírodní antibiotiku a nejen to
Mrzí mně, že zatím máme na fóru prázdné položky v apiterapii, což je věc, která mně hodně zajímá a proto přidávám pár staronových věcí o medu:

Nové výzkumy naznačují, že med může zastavit růst Helicobacter pylori, bakterie zodpovědné za vznik žaludečních vředů, a některé kyseliny nalezené v medu můžou rovněž zabránit rakovině tlustého střeva. Je zde určité varování, pro podávání medu dětem do věku 1 roku. Med může obsahovat zárodky botulismu.

Zde jsou některé domácí prostředky pro léčbu běžných onemocnění, u kterých se med dostává do popředí zájmu.
1) První pomoc na rány. Med může být také použit lokálně. Medem-nasáklá gáza se může přiložit na popáleninu nebo aplikována po bodnutí hmyzem ke zklidnění a prevenci infekcí. (zde můžu potvrdit, že jeden profesor v Německu skutečně léčí těžké rány i pooperační medem napuštěnými obvazy a má velké úspěchy, viděl jsem video).
2) Uklidnit bolest v krku. Jezte lžičku medu, aby dokázala upokojit podrážděnou sliznici krku. (mně osobně to vždy pomůže)
3) Náprava alergie. Jedna čajová lžička nefiltrovaného a nezpracovaného medu denně může dělat zázraky pro alergie. (zde jen uvedu, že ideální je pro alergika požívat med od včelaře z jeho blízkého okolí a ideálně pokud skutečně není med moc zpracován, pak obsahuje příměs pylových zrn v malé dávce, požívání tohoto medu pak funguje jako jakási forma alergo-imunoterapie)
4) Zabrántě zácpě. Když se vzbudíte v dopoledních hodinách, na lačný žaludek, vypítjte sklenku vlažné vody s polévkovou lžíci medu.

Zdroj: Dr. Mao's Wellness Living
Dr. Mao Shing Ni, Santa Monica Mirror, 3/17/2013
Apitherapy News
+mé zkušenosti
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Med - přírodní antibiotiku a nejen to - Milan Urík - 25.03.2013 07:11 PM
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to - Milan Urík - 21.12.2013, 08:19 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)