Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Med - přírodní antibiotiku a nejen to
19.09.2013, 12:31 PM
Příspěvek: #21
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
U nás, ač ceny vzrostli a stejně není co prodat, to stále osciluje plus/mínus 20Kč, kdo má odvahu dát cenu násobnou, platí za zloděje, jak o mě prohlašoval jeden místní včelař, když viděl na trhu moje cenovky / nepřesahující dvojnásobek ceny obvyklé /. [/color]
U nas je to tak vselijak. Prestoze potencialni nemecky zakaznik by byl v pohode ochoten platit 11 "éček" za kg domaciho medu, vietnamska "konkurence" neda této cene sanci .... Snad by pomohlo Nemcum davat do schranek info o kvalite medu z nasich trznic. A zase nerad bych hazel vsechny trznice do 1 pytle. Letos část vcelaru zustala na lonske cene a cast vcelaru zvýšila cenu ze 100 na 120 Kc/kg. Setkalo se to u cca pulky stálých odberatelu s nepochopenim a dost zakazniku si ted nechava radeji dovazet med známými v kufrech z Moravy za 100/kg. A protože letos se tu u nas dařilo i tem méně sikovnym a zacatecnikum (třeba mne Smile ), tak uz mezi vcelari zacina "panika" co s medem... Mne osobne to netrapi, ja medu stejne nejvic rozdam, nebo pouzivam jako protislužbu (za to, co si neumim na baraku udelat sam). Podle me a vcelaru, se kterými jsem v kontaku, by u nas byla minimalni odpovídající cena 140-150 Kc/kg. Jinak pochybuji, ze se někdo opravdu zabyva rentabilitou apod., ze ma do ceny medu promitnuty veskere naklady napr. na pravidelnou obměnu nastavku, koupi nutnyho vybaveni, cas a konec koncu i treba na tu mednou komoru, kde je nutno pripocitat nevytoceny medik v hodnote cca 2-3 tis. Kc /ul (i když tahle investice se vraci v podobe zdravych vcel, nižšího naroku na zimni zasoby atd.

Buďte zcela v klidu. Jsou roky dobré a špatné. Med se má prodávat, když není. Dobře uskladněn se nekazí. Kupte nádoby na uskladnění a klidně tu nanikusledujte. Přijde čas, kdy si třeba přijdou včelaři pro med k vám, třeba za rok, dva, ale přijde, tomu věřte. Nebo přijdou jejich zákazníci k vám, až oni mít nebudou.

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Med - přírodní antibiotiku a nejen to - Milan Urík - 25.03.2013, 07:11 PM
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to - Leoš Dvorský - 19.09.2013 12:31 PM
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to - Milan Urík - 21.12.2013, 08:19 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)