Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leoš Dvorský - provozní metoda
20.12.2020, 03:48 PM
Příspěvek: #4
RE: Leoš Dvorský - provozní metoda
Děkuji za odpověď.
Nečekal jsem, že by byla tak brzká a tak vyčerpávající. Neptal bych se, kdybych pokorně nepročet za poslední půl rok všemožné zdroje informací knihami počínaje, na Vašich stánkách, zde na ŠPV, ale i jinde včetně všemožných přednášek (pochopitelně na webu, jak jinakSmile).
V současné době ani jinak činit nemohu. Neméně proto, že kolem jsou sice staří včelaři, bohužel však nikdo o kom bych věděl žě včelaří více méně přirozeně. Vždy s chemií.
Za vše snad hovoří fakt, že jsem se rozhodl přidat do řad včelařů zdůvodu převzetí včelstev po příteli mojí matky, který je již v letech, příš stár a znaven. Nakonec však po víceméně krátkých konzultacích a vyřčených představách o dalším vedení včelstev v duchu volné stavby bez chemie, včelky převezme někdo jiný...
Každopádně, nyní mám svoje tři loňské oddělky které převádím z Adamcovy míry na Langstroth 3/4. Jeden z nich slabý a doufám, že všechny přežijí zimu.
Příklad uvádím pro dokreslení situace v místě mého stanoviště, kde pozice bílé vrány je pro mne již předem rezervována Smile.
Praktické zkušenosti budu teprve vstřebávat a spojovat v celek, avšak základem jsou stále teoretické vědomosti bez kterých bych se nikam nepohnul.
Ta posloupnost je jasná.
Proto kvituji s povděkem a radostí uveřejnění Vaší provozní metody jako praktického zroje od člověka právě s těmito dlouholetými zkušenostmi. Díky.

Ta věc nalezení a stálé živého posouvání praktického života se včelami, by se dala lépe rozvíjet v příslušném okolí s povědomím o stejně smýšlejícím včelaři. Chci tím říci, že by bylo hezké vědět kdo ze ŠPV je v mém okolí, spojit se a konzultovat na stanivišti i u piva. Ale, je to jen návrh.

Ještě jednou díky za odpověď. Rozumím.

Také přeji krásné nadcházející svátky, mnoho zdaru a trpělivosti nejejn s mě podobnými Smile.

Jaroslav Jelínek
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Leoš Dvorský - provozní metoda - Jaroslav Jelínek - 20.12.2020 03:48 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)