Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Péče letošní o oddělky
06.04.2020, 05:30 PM
Příspěvek: #57
RE: Péče letošní o oddělky
(06.04.2020 03:45 PM)Petr Vostřez napsal(a):  Inspirován Jirkovým přsípěvkem jsem se dnes vrhl do včel...
Já taky. Ale jen z toho důvodu, že bych rád ukázal, že je potřeba zasahovat v souladu s klimatickými podmínkami. Nejen a hlavně. Já udělat teď to, co Jirka, tak je zaříznu. Aktuálně u mě kvete jíva. Začala minulý týden (a generální prolet byl právě o týden dříve před jívou), ale bylo celou dobu chladno, tak ten začátek kvetení podržela. Teď včely vezmou kočku naplno. Teda jestli jim z nektaru něco zbyde...
   
Jinak nic jiného tady nekvete. Pokud pominu na zpestření stravy podběl, osiku a začínající sasanky. Stromy a keře jsou holé.
Z loňska mám od Jirky Marxe dva oddělky. Sice je pravda, že "Když dva dělají totéž, není to totéž" , ale stejný materiál (zřejmě) vyzimoval v menší síle. Obsedají 2NN. Nahoře 7, ve spodním 5-6 plástů. A "načerno" vypadá lehce (ale opravdu lehce) jinak - to ještě bude chtít, aby něco vyběhlo.
   
A co mě překvapilo, že zatímco vše ostatní na včelnici přijalo nabídku stavby na krajních plástech a minimálně se tam vyvěsily, pokud už něco maliliinko nepostavily, tak oba oddělky od Jirky Marxe nic. Ani náznak. Asi všechnu energii vrážejí do plodu a na stavbu pečou. Co to je za materiál, ví Bůh (a Jirka Marx).
K rozšířování v mých podmínkách. Tady není kam spěchat. Dávám už před zimou jeden prázdný NN pod obsednuté nástavky, takže 2NN oddělek zimuje na 3NN. A najaře mají dost prostoru dolů pro expanzi. Kdyby se dařilo. Tady jsou včelstva schopná padat hlady v půli května po zpotřebování všech zimních zásob.

Optimální řešení přichází v závěru.
Hlasování: Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Péče letošní o oddělky - Kocidzin - 14.06.2018, 08:26 PM
RE: Péče letošní o oddělky - Ali - 18.07.2018, 11:49 AM
RE: Péče letošní o oddělky - Ali - 10.05.2019, 07:27 PM
RE: Péče letošní o oddělky - Faneka - 12.07.2019, 09:36 AM
RE: Péče letošní o oddělky - Tomáš Palata - 06.04.2020 05:30 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)