Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Větrání v úlu, aneb čeho jak využít.
03.09.2017, 05:38 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03.09.2017 06:35 AM od straka.)
Příspěvek: #14
RE: Větrání v úlu, aneb čeho jak využít.
1) škvíry v úlu někdy zachraňují chybně navržené "větrání"
2) dříve na třech "vývojových" úlech jsem v mrazech a větru zalepil všechny škvíry polyuretanovou pěnou !!!,
dva oddělky včel se udusily a přežil jen ten, kde jsem zapomněl na jednu škvíru přes celý úl ??? ,přímá škoda 3 000 Kč,
nechtějme být vždy dokonalí...
3) proto jsem se zatím zastavil na novém beznástavkovém úlu DEHTIN 2 na "92% vývoje".... oddělek uvnitř je ve výborné kondici

****užitečné škvíry po ověřování vedly k podání patentu(u mně): při vývoji ohřevu sekundárního vzduchu krbových kamen,
kolem ohniště je běžné, že se šamotové cihly spojují maltou s vodním sklem a ohřev sekundárního vzduchu zajišťuje nějaký výměník,
Jednoduše patent spočívá v tom, že se šamotové cihly sestaví jen na sucho bez malty a sekundární vzduch proniká do ohniště jen škvírami mezi cihlami
a na krátké dráze se ohřívá na velmi vysoké teploty, podstatně se zvyšuje teplota se všemi příznivými dopady na spalování,
funguje to již asi 12 let
prakt. poznámka: škvíry občas vyčistit starým plátkem pilky na železo
přátelům doporučuji "patent" při stavbě všech ohnišť, krbů... atd........... info mohu dodat, ale je to mimo toto forum****
straka dehtín
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Větrání v úlu, aneb čeho jak využít. - straka - 03.09.2017 05:38 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)