Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Větrání v úlu, aneb čeho jak využít.
02.09.2017, 05:01 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 02.09.2017 05:19 AM od tondabh.)
Příspěvek: #10
RE: Větrání v úlu, aneb čeho jak využít.
Jindřich napsal:

Myslím že se snažit jednotně česna zvětšovat či zmenšovat je zbytečné ( pokud nejde o loupež ). Stejné je to s očky , nekterá je zalepí jiná včelstva ne. Letos jedny si vykousaly vzadu v kontolních dvířkách díru tak na malík , létají velkým vepředu i tím vzadu, asi vědí proč. V dutém stromě jim nikdo díru po suku taky neupravuje. Je to nádhera jak jsou různorodé, tak jim to přejme.
[/quote]

Jindřichu máme podobný názor na věc a podobné praktické zkušenosti, proto doporučuji česna nezmenšovat, pouze ošetřit proti vetřelcům, přeji Ti krásné chvíle u včel, užívej si jich za chvilku už zase budeme ometat sníh z česen, Tonda.

(01.09.2017 04:57 PM)Aleš Molčík napsal(a):  To mi přijde napsané tak, jako by jsi nikdy neviděl sedět včely na česně a zajišťovat ventilaci. Já jsem se třeba nesčetně krát přesvědčil, že zimní sezení včel není vůbec závislé na proudění vzduchu.


Haribol Aleši, pominu-li Tvá invektiva, tak se Ti přiznám, že jsem ještě opravdu nikdy neviděl v zimě sedět včeličky na česně a větrat, ale ber to jen jako vtípek na který jsi mi nahrál, pěkné chvíle u včel Ti přeje, Tonda.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Větrání v úlu, aneb čeho jak využít. - tondabh - 02.09.2017 05:01 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)