Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zazimovat letošní oddelky a roje
26.02.2018, 08:37 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26.02.2018 08:41 AM od Aleš Molčík.)
Příspěvek: #43
RE: Jak zazimovat letošní oddelky a roje
(24.02.2018 07:49 PM)Karol Lamacz napsal(a):  Po zakrmení a přeléčení KM všech 3 oddělků(všechny ve 2 L2/3)- konec září(podle návodu p. Dvorského), mně na začátku října jedno(mělo větší spad VD) včelstvo ostatní vyloupily. Původně jsem jako začátečník jal se zachraňovat, vylupované včelstvo přemístil na jiné stanoviště, ale stejně bez úspěchu.
To ale není podstatné.
Nejde mi do hlavy ten rozdíl v množství včel.
[b]Je možné, že z vyloupeného úlu se včely přesunuly do druhého?
Co s takovou situací - nebudou jim chybět zásoby. (Z vyloupeného včelstva mi zásoby zůstaly).

Pokud je u některého včelstva více včel, může to znamenat i jen to, že včelstvo dokázalo vytvořit silnější generaci zimních (dlouhověkých) včel a je na tom geneticky vybaveno lépe než ostatní. Ale být si jistý znamená pozorovat a porovnávat konkrétní včelstva. Pokud jde o zásoby, tak množství jde teď zjistit odhadem lehkým nadzvednutím úlu, v předu i vzadu a porovnání váhy s ostatníma.
A teď to vyloupené včelstvo. Ono to být podstatné může, pro budoucnost. To že bylo vyloupeno není samo sebou, něco tam bylo špatně. Nevím co to je větší spad a kdy, vzhledem k tomu, že jsi v srpnu chemicky ošetřoval. A k popisu situace, kdy nepomohlo ani přesunutí včelstva na jiné stanoviště od úhynu a zásoby zůstaly, bych to viděl na nemoc, která s varózou bude souviset nepatrně. Ale je to jen můj tip, protože jde o návaznost situací a na to je dobré si dělat poznámky, které je později možné porovnávat.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Jak zazimovat letošní oddelky a roje - Aleš Molčík - 26.02.2018 08:37 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)