Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zazimovat letošní oddelky a roje
05.09.2016, 01:28 PM
Příspěvek: #24
RE: Jak zazimovat letošní oddelky a roje
Víťo, souhlasím, a je to dole je zajímavý nápad pro toto drobounké přechovávání. Ten odstavec si uložím.
Já jsem chtěl jen tady uvést příklad pro Marka Slezáka, jak jsem to vloni zkoušel a řešil já, a s jakým výsledkem.
Je pravdou, že rosný bod musí být mimo chomáč a jeho okolí. Vlhko je položí. Já měl, jak uvádím v tabulkách jedny zcela ve "volném prostoru" - dole otevřené celé česno (u všech), prázdný spodní malý nástavek (u všech), nezúžené (u všech), nahoře nad chomáčem volně otevřený celý prázdný nástavek a v něm otevřené celé očko, takže zábrana jen proti nejhorším povětrnostním vlivům zvenčí, vlhkost resp. sucho jak si samy udrží. Teploty v tomto případě musely být kolem chomáče podle okolí a odvod tepla výrazný. Dost možná, že právě tyto skutečnosti přispěly k vyšší, delší či hlubší hybernaci a tím možná menší spotřebě zásob a zároveň ke zdárnému přezimování. Muselo by se to otestovat vícekrát, co snesou, resp. co jim může být prospěšné nebo jim nevadí. Já se nechal inspirovat zkouškami zimování v USA (PRAXE A TEORIE OHLEDNĚ ZIMOVÁNÍ VČEL NESOUHLASÍ_C. L. Corkins, Univerzita ve Wyomingu, USA_American Bee Journal (1932)72(10)400-402) a potvrzením pravdivosti tohoto názoru panem Dvorským.
Poznámka: Takové slabé včelstvíčka jsem měl poprvé (tím, že znovu začínám a neměl jsem jinou možnost). Cílem bylo jen zkouška přežití, a to je málo. Po zimě přichází období hojnosti a na toto už nebyly dostatečně připravené. To bylo, a musí zůstat, jen nouzovým řešením. Alespoň pro mě.
Hlasování: Víťa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Jak zazimovat letošní oddelky a roje - Ali - 05.09.2016 01:28 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)