Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zazimovat letošní oddelky a roje
22.08.2016, 01:13 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 22.08.2016 01:18 PM od schützmeister.)
Příspěvek: #9
RE: Jak zazimovat letošní oddelky a roje
Mám celkem dobrou zkušenost s komorováním polystyrenem - tím fasádním tvrzeným. Nařežu na cirkuly rozměr, síla stačí i 3cm, může být i víc, někdo to dost šikovně popisoval na VF teď nedávno.
Přežijou v pohodě 2-3 VN s dobrou matkou a zásobama, jen to musí být na VN - tedy jestli máš nízké tak 2x3 nad sebou a ne 6 vedle sebe. To je asi zásadní.
Nízký dno, malinký česno a teplý strop, žádný ty lufty kvůli vlhku - to je nesmysl, vlhko tam bude, jen když nebudou obsedat prostor. Jo a uprostřed úlu, ne na kraji, polystyren s každý strany a do prázdného prostoru krmné rámky, ale jen v malé míře - jeden, dva a ne na starém díle, to zplesnivý. Nejlíp panenský, zavíčkovaný s jarním medem. Potom ani uvnitř nemusí být zásob nijak moc - oni si to průběžně ubírají - krmí se stejně jen, když lítají, jinak je spotřeba minimální.
Mrazy ani tak nevadí, spíš mlžné sychravo, proto žádný velký luft dovnitř - i člověkovi stačí šnorchl, natož zimujícím včelám.

(21.08.2016 09:58 PM)jirka.marx napsal(a):  bufu zkouset zimovat nad vcelama i oddelek o jednom mastavku
Podle mě to moc nefunguje, nehledě na pracnost, protože v mraze stejně jsou stažený někde nad tím a bez kontaktu to je skoro stejný, jako zvlášť. Problém není teplo, ale dosažitelnost zásob a sucho. Takhle ti tam ty spodní pařej a horní se stejně nehnou, protože maj malou kouli. A neobsednutý plásty nahoře bezpečně plesnivěj / mluvíme teď o horským prostředí a tání po 30 stupňových mrazech - to je jiný, než v teplým borovým lese. /
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Jak zazimovat letošní oddelky a roje - schützmeister - 22.08.2016 01:13 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)