Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Etický kodex
26.08.2014, 11:22 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26.08.2014 11:28 AM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #9
RE: Etický kodex
(25.08.2014 10:00 PM)MirekMatucha napsal(a):  Úplně s tebou souhlasím, kromě těch sletů v regionech. Měly by být, ale tak dva, tři za rok. Vždy na různých místech a snažit se pozvat kromě členů ŠPV i včelaře z okolí. U každého sletu musí být právě ti nejlepší přednášející a o to přesně jde. Odtáhneš to ty, Evžen, Radek a pár dalších, kteří mají schopnosti a znalosti a budou muset být všude. Přednášet nemůže, aby se myšlenka nedegradovala, jen tak někdo. Je to taky časově náročné. Co tě o tom budu povídat, že?
Řekl bych tedy, raději méně sletů, ale kvalitněji obsazené a přístupné i hostům z okolí.
Přednášky natáčet a zveřejňovat. Alespoň co půjde.
M.M.

Tak to zatím je, že jsou 2 (Vilémov, Brno) a pak posezeníčko u kávy u mne. Až dobuduji trochu zázemí, bude i v MB. Letos jsem měl i dva dny otevřených dveří, někteří to využili. Něco podobného dělá Milan. Na mapě je také k vidění, co kdo a kde a lze to využít.
Jenže jen přednášky, to je sledování scénářů o.s, tedy technokratů. O.s. chtějí stále bojovat o něco, místo toho, aby pochopily. S tím se nedá nic dělat, je to systémové a legitimní, jenže profitují z toho jen jednotlivci, což si jejich členové často neuvědomují. Přednáška je jen krůček ke znalosti. Ale znát a umět, dokázat to používat je ohromný rozdíl. Proto ty slety v regionech, je to blíže lidem.
Věz nebo ne, já se setkávám s některými kamarády a ti stále více nerozumí, nevěří a zůstávají stát, aniž si to uvědomuji. Ale pokud jim to vyhovuje, žádný problém a čest a sláva jim, od každého se můžeš poučit. Má ale smysl je zvát na naše akce? Myslím, že ne. Jsme otevření, kdo chce může přijít, ale vnucovat se těm, kteří mají systém o.s. pod kůží je dle mne kontraproduktivní. Když půjdeš po cestě s hlavou otočenou dozadu, také si nejspíš rozbiješ nos.
Asi máš pravdu v tom, že bychom se mohli více prezentovat, ale i tak je toho dost a nejlepší prezentace je práce a hlavnvě výsledky. Zase je to o tom vědění v porovnání s uměnmí, dokázáním realizovat v praxi Zájem o hnutí v zahraničí, a to nemám vůbec na mysli CH. Wurma, to jen dokazuje. Já například již odmítám dělat přednášky (samozřejmě až na výjimky) , ty peníze za to nestojí, zvláště když jsou z dotací.
My jsme např. jsme udělali první nástřel k doplnění vyhl. o včelách (tedy na tom, co zůstalo otevřené). Nepochybuji, že se něco z toho použije, ale většina ne. Tak to uděláme jinak. Zatím to nechci ventilovat, ale určitě nepůjdeme cestou, žalovat, dokazovat neschopnost, nezájem, neochotu někoho někde, to vlastně ponižující a snižovat se k tomu nebudeme. Prostě uděláme to jinak, to bude nejlepší prezentace ŠPV. To jsou ale všechno věci, které by se hodily do interních části tohoto fóra nebo právě na slet do Brna, či jinam. Já osobně bych tam rád přijel v pátek odpoledne, aby na to byl čas. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Etický kodex - Milan Urík - 13.12.2012, 06:41 PM
RE: Etický kodex - Milan Bencúr † - 28.08.2013, 02:52 AM
RE: Etický kodex - Debora - 28.08.2013, 03:02 PM
RE: Etický kodex - Milan Bencúr † - 23.08.2014, 08:34 AM
RE: Etický kodex - Aleš Molčík - 24.08.2014, 06:17 PM
RE: Etický kodex - Miroslav Matucha - 24.08.2014, 10:44 PM
RE: Etický kodex - Leoš Dvorský - 25.08.2014, 04:03 PM
RE: Etický kodex - Miroslav Matucha - 25.08.2014, 10:00 PM
RE: Etický kodex - Leoš Dvorský - 26.08.2014 11:22 AM
RE: Etický kodex - Jindřich Šafránek - 26.08.2014, 12:34 PM
RE: Etický kodex - Palino 123 - 13.08.2015, 08:52 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)