Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vliv klimatu stanoviště na přezimování
28.12.2013, 12:57 PM
Příspěvek: #7
RE: Vliv klimatu stanoviště na přezimování
(27.12.2013 11:10 PM)MilanBencúr napsal(a):  Dnes bol v našej dedine zimný prelet všetkých včelstiev v uteplených úľoch "B" s rámikmi a pevným dnom. Pozoroval som to na troch včelniciach. Na ďalších dvoch včelniciach, na ktorých sú včelstvá v neuteplených úľoch Warre s trámikmi, na prirodzenej stavbe ukotvenej ku stene úľa a so zasieťovaným dnom, včelstvá v tichosti šumeli a ani ich nenapadlo vykuknúť z letáča von. Takéto správanie pozorujem už niekoľko rokov.

U mňa to bolo naopak. Z troch úľov so zasieťovaným dnom (neuteplené) ojedinelé výlety (jedna včela mala na obnôžkach "akoby peľ" sýtožltej farby, neviem, čo to bolo, keďže nič nekvitne) a z jedného úľa hromadný prelet. Uteplené úle s pevným dnom a neuteplené úle s pevným dnom nič. Pokojne sedia a šumia. A takto to mám stále (viac rokov po sebe), akonáhle sa oteplí, včely na zasieťovaných dnách lietajú, či sú úle uteplené alebo nie. Na pevných dnách nelietajú (tiež bez ohľadu na uteplenie úľa)...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Vliv klimatu stanoviště na přezimování - Jaro Stoklasa - 28.12.2013 12:57 PM
RE: Vliv klimatu stanoviště na přezimování - Milan Urík - 29.12.2013, 08:38 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)