Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co pak to mám za včeličku ?
21.10.2013, 01:57 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 21.10.2013 04:21 PM od Debora.)
Příspěvek: #10
RE: Co pak to mám za včeličku ?
Psala jsem tu o mém neúspěchu s časovou izolací (Mondscheinbegattung). Kolegové v Německu píšou o 70%-100% úspešnosti této metodiky. Mé špatné výsledky jsou pravděpodobně zkreslené nezkušeností. Také jsem se vykašlala na to nošení včelstva do sklepa, nechala jsme je na místě. Leoši, děkuji za radu s tím "chlazením" včelstva. Kampinosky byly na proletu okolo 20-30 minut a obávám se, že si trochu odskočili.

časově omezené páření:
V magazínu vyjmem podlahu, zasít‘ujem ji a vybavíme ji šíbrem, aby přes den do úlu nepronikalo slunce. Včelstvo jinak hučí a cpe se na mřížku. Na upraveném dně odvrtáme uzavírací česno. Nekteří včelari nechají spodní část úlu uzavřenou a frézují k uzavíracímu česnu do podlahy labyrint (lepší zatemění úlu). Na podlahu vložíme rámeček s mřízkou a druhým uzavíracím česnem. Úl má nyní dvě česna. Do té doby, než máme letuschopné trubce, zústane horní česno uzavřené a včely vylétávají spodním česnem přes mřížku. Po vyzrání trubcú uzavřem po 19 hodině dolní česno a pustíme trubce na odskok a orientační prolet přes horní česno. Po západu slunce se horní česno uzavře a spodní otevře.
Odchov matky začne o něco později. Do oplodnováčkú se vloží zralé matečníky. Oplodnováčky se skladují po dobu 2 az 3 dnú v chladnu. Každý večer po 19 hodině se včelstvo přizpúsobuje na časově omezený výlet. Po západu slunce se oplodnováčky uzavřou a přenesou do sklepa. Ctvrtý den vyletí matka na orientační let. Během 10 až 14 dnú začnou matky klást. Ted' je múžem presunout. Tak by to mělo fungovat. Pokud jsem něco špatně popsala, nebo je někde chyba, prosím opravte, nebo doplnte metodiku.


mondscheinbegattung GEDB

Mondscheinbegattungskasten alá Warre tady vidíte frézování labyrintu pod mřízkou


Hlasování: Miroslav Macek (+1), Leoš Dvorský (+1), Milan Bencúr † (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Co pak to mám za včeličku ? - Debora - 21.10.2013 01:57 PM
RE: Co pak to mám za včeličku ? - Milan Urík - 22.10.2013, 08:02 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)