Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Příprava pomůcek a zařízení
01.12.2013, 10:08 PM
Příspěvek: #10
RE: Příprava pomůcek a zařízení
(26.11.2013 03:06 PM)schützmeister napsal(a):  
(15.11.2013 09:46 PM)Branislav Božík napsal(a):  Ja mam kotol na parafin, pri 200 stupnoch tam davam 4 - 5 nadstavkov naraz na 10 minut. Je to bomba, uplne to vytlaci vlhkost z dreva a do porov sa dostane parafin.
Moc krásné video, ale ne od nás ? Dělají to z borovice radiaty - to je pane matroš, jestli se nepletu. Asi tam mají taky olej ? Na parafin to nevypadá. Mě dost zajímá, protože bych kotel taky rá pořídil, zda pro parafin a 200st teploty je nutné dvouplášťový kotel, někde jsem četl, že jinak hrozí vznícení, s čímž chlapi uprostřed dílny na filmu problém neměli. Taky by mě zajímalo, čím to pak natírali - na čerstvý olej toho asi moc držet nebude.

Podla tohoto videa si spravil kamarat vanu na ten olej lanovy + trocha vcelieho vosku, robi to na 120C.

Vana na parafin vyzera inak. Ja som si ju dal spravit podla instrukcii od p.Horvatha.
Spravil uz cez 50ks. Sedlacek tiez vyraba podla jeho vykresov.

Jakel konstrukcia, plechovy plast a do toho sa vlozi nerezova vana. Parafin nieje horlavy, iba vypary z neho, cize plamene by nemali siahat nad uroven parafinu.
Vhodny je k tomu nerezovy vrchnak, keby sauz chytilo,len zakryjes.

https://plus.google.com/u/0/photos?pid=5...2027380925
Hlasování: schützmeister (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Příprava pomůcek a zařízení - Branislav Božík - 01.12.2013 10:08 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)