Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vlastnosti včelstva určujú matka s trúdom, alebo aj robotnice?
27.11.2012, 08:37 PM
Příspěvek: #2
RE: Vlastnosti včelstva určujú matka s trúdom, alebo aj robotnice?
Rovno sa spýtam: ako realizuje chov matiek Milan Bencúr? Ja som tento rok robil tzv plodové odložence a nechal som včely nech si narazia matečníky a vychovajú matku samé, a zatiaľ je to OK, u všetkých to prebehlo bez problémov. Mám akúsi "svoju teóriu " v hlave, totiž nie som presvedčený, že odchov matiek klasicky prelarvovaním a ešte prípadne s insemináciou, je to najlepšie, že zasahuje do mikrodejov, ktoré súvisia s výberom a vývojom matky....
trošku to súvisí s tým, že ako detský lekár sa stretávam stále častejšie s deťmi, ktoré pochádzajú z tzv umelého oplodnenia-a pravda je taká, že je u nich výrazne vyššia chorobnost, vetší výskyt nádorov a mnoho iných problémov, ...oficiálne sa tvrdí, žeje všetko OK, ale realita na aambulancii a v nemocnici je iná...a aj keď je včela hymz a jej vývoj sa nedá porovnávať s vývojom človeka, je tu pre mňa akási analógia,...
konieckoncov aj priateľ Kalenda vyslovil podobnu teóriu ohľadom umelého odchovu matiek, keď sme spolu volali cez leto
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Vlastnosti včelstva určujú matka s trúdom, alebo aj robotnice? - Milan Urík - 27.11.2012 08:37 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)