Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Med - přírodní antibiotiku a nejen to
15.06.2016, 09:54 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15.06.2016 10:41 AM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #30
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to
(17.11.2014 04:42 PM)schützmeister napsal(a):  
(16.11.2014 03:35 PM)schützmeister napsal(a):  
(16.11.2014 01:15 PM)Crha Karel napsal(a):  Největší porce chemie se zrovna do medu dostává ze zemědělské krajiny - testy prokázáno až několik desítek pesticidů a herbicidů, pole se stříkají o sto šest.
Další várka jedů se tam dostává prostřednictvím exhalačních spadů - továrny, automobily, domácí chemie.
Michale a čím máš toto tvrzení ověřené?
Ja, nahledám, archivuju. Minimálně nedávno na toto téma vyšly dva články v Moderním včelaři - na stránkávh PSNV tuším leze nahlednout on-line.
Ale je to podle mě i dost logický. Těžko se někam něco ztratí, když to tam je. Jen je to otázka naředění. Nevím.
.
Někdo to dal do jiné rubriky - a asi taky zrovna ne té správné.
Hmm, zajímavý, přes šanci to nejde otevřít, ale normálně naťukat do googlu to funguje. Ňáký zase ochrany, todle to.
zajímavé stránky na pesticidy např : http://www.whatsonmyfood.org/food.jsp?food=hy
Jsou tam testy úplně všeho jedlého. I bez překladače srozumitelná tabulka co a v kolika procntech na to přišli.
[/quote]

Jeden můj známý kolega si asi předloni nechával vyšetřit medy na 120 pesticidů. Stálo ho to 36 tis. Poslal mi i výsledky. Ani v jednom medu se žádný nenašel. Jen v řepkovém pylu něco bylo. Jinak čisté. tak, že ty včely ty jedy asi opravdu odfiltrovávají. Tehdy mne žádal o diskrétnost. Požádám ho, zda by to nezveřejnil. Těch pokusů bylo v minulosti více. Např. med z areálu železáren měl stejnou kvalitu jako ze Šumavy. Dost dlouho to viselo i na webu SVS, nyní nevím. To ale samozřejmě neměřili fytofaktory. ld

Tak jsem s nim právě mluvil, pošle. Mohu zde zveřejnit, tak to někomu pošlu

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: terez.c (+1), Rasťo 71 (+1), Crha Karel (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Med - přírodní antibiotiku a nejen to - Milan Urík - 25.03.2013, 07:11 PM
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to - Milan Urík - 21.12.2013, 08:19 PM
RE: Med - přírodní antibiotiku a nejen to - Leoš Dvorský - 15.06.2016 09:54 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)