Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mor včelího plodu - AFB (American Foulbrood)
21.01.2014, 07:51 PM
Příspěvek: #2
RE: Mor včelího plodu - AFB (American Foulbrood)
(21.01.2014 02:11 PM)Crha Karel napsal(a):  Odběr zimní měli je třeba využít především pro svá pozorování stejně tak jako čteme z podložek během roku. Kdo tu možnost má, odebere od všech jednotlivé vzorky, z cca poloviny si udělá vlastní flotaci a má i představu jak na tom bude, když druhou pošle na veterinu. Přistoupil jsem k tomu teprve letos, protože už nejsem členem svazu a musím si vše (a rád) zařídit sám. 95% včelstev čisto a to jedno jediné problémové, které jsem se už na podzim plánoval zrušení, by mě zkreslilo celý směsný vzorek. To je jeho největší slabina.
Tohle vyšetření by se mělo spíše zaměřit na podchycení MVP a počty VD nechat na zodpovědnosti včelaře. Tím by se eliminovalo spousta zbytečných podvůdků a trapného pranýřování při čtení výsledků a vztahy mezi včelaři by se myslím zlepšily.

Karle já bych to nevyužíval ani na MVP. K čemu by to bylo? Kdyby nebyl MPV, nebyly by ani včely. Totéž je u kleštíka i když se říká, že je to nový parazit. Jen ta naše včela má méně genů se s ním vypořádat, na rozdíl od té východní. I z tohoto pohledu je vidět, jak se někteří vědci mýlí,když tvrdí, že naše je její mladší sestřenice, opak je pravdou a vo votom to je. :idea:LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Mor včelího plodu - AFB (American Foulbrood) - Leoš Dvorský - 21.01.2014 07:51 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)