Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak moc ohrožují přemnožení kleštíci okolí?
15.09.2014, 09:24 AM
Příspěvek: #12
RE: Jak moc ohrožují přemnožení kleštíci okolí?
(15.09.2014 12:52 AM)Jaro Stoklasa napsal(a):  Lenže tie včely ste tam mali celý deň. Hľadali únik a preto tam pobehovali hore dole. Ako dlho by sa tam zdržali včely normálne, keby mali šancu odísť? Vytvorili ste podmienky, ktoré normálne nenastanú...

No myslím, že tam sice byly déle, ale čerstvý kleštík je nečekaně mrštný. Myslím, že takovou včelku, která šmejdí po podložce a hledá cestu do úlu, olizuje kapičky medu případně proteklý cukr u toho kdo krmí, snadno za její chlupatou nožku "uloví". Zkoušel to na sekáčovi a držel se ho za nohu jak klíště. Ale klouzalo toSmile
Od té doby, co se u mě VD ukázal chodím do úlů několikrát denně s lupou. Nevím jak častý je přístup včel na tyto podložky na včelnici s více úly pohromadě, mám jednotlivé úly rozházené od sebe desítky až stovky metrů, takže tady nebude asi taková návštěvnost sousedek, ale stejně. Když zapomenu dosunout podložku do konce a zůstane tam vpředu malá škvíra, najdu v meziprostoru jednotky, ale někdy i desítky cizích včel. Nikdo mě nenamluví, že si čerstvě spadlý živý kleštík žádnou neodchytne.
Až mně zas začnou padat, zkusím uvízlé slídičky chytat a sám jsem zvědav. M.M.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Jak moc ohrožují přemnožení kleštíci okolí? - Miroslav Matucha - 15.09.2014 09:24 AM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)