Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metodiky a metodické pokyny Státní veterinární správy
26.01.2020, 03:54 PM
Příspěvek: #1
Metodiky a metodické pokyny Státní veterinární správy
Včera jsem si procházel opatření Ministerstva zemědělství pro letošní rok Metodika kontroly zdraví a nařízené vakcinace na rok 2020, a narazil jsem na zajímavou změnu. Nejdříve jsem myslel, že je to chyba, ale další dokument Metodický pokyn Státní veterinární správy pro chovatele včel k prevenci a tlumení varroázy mi potvrdil, že se o chybu nejedná. Tento rok není povinné preventivní podzimní ošetření včelstev proti varroáze. SVS konkrétně uvádí: "Plošné preventivní ošetření neumožňuje sledovat skutečný výskyt nákazy a současně také zvyšuje i riziko vzniku rezistence roztoče na jednotlivé antiparazitární přípravky. Podzimní ošetření proti varroáze se proto bude nově provádět pouze v indikovaných případech a to na základě pravidelného monitoringu výskytu roztoče, který bude provádět chovatel individuálně na jednotlivých stanovištích." Další detaily v přiložených dokumentech. Od odevzdávání zimní měli se neustoupilo. Komické, to asi stále z pohledu SVS umožňuje sledovat skutečný výskyt nákazy.
Postupy ošetření a hlavně ani myšlení většiny včelařů (medařů) se pravděpodobně nezmění, nicméně pro mě osobně to je záblesk naděje pro další vývoj včelařské legislativy v ČR. Ale jak tomu skutečně bude, to ještě uvidíme.


Přiložené soubory
.pdf  Metodika_kontroly_zdravi_MZe_2020.pdf (Velikost: 666,72 KB / Stažení: 14)
.pdf  Metodicky_pokyn_SVS_pro_chovatele_vcel_k_prevenci_a_tlumeni_varroazy.pdf (Velikost: 1,26 MB / Stažení: 19)
Hlasování: Oldřich Šlegr (+1), Miroslav Matucha (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Metodiky a metodické pokyny Státní veterinární správy - Jiří Grossmann - 26.01.2020 03:54 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)