Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milan Bencůr-metoda včelaření ve warre
06.09.2019, 01:23 PM
Příspěvek: #5
RE: Milan Bencůr-metoda včelaření ve warre
Děkuji Ti příteli za názor jako np."Nejde tedy jen o to mít volnou stavbu, mednou komoru........, ale znát význam, umět to využít a nebránit v tom včelám to využívat jako v přírodě. To je ten diametrální rozdíl proti klasickému přístupu včelaření, které já nazývám průmyslově apokalyptickým."

To je právě to proč jsem na toto fórum vstoupil.Kdyby M.Bencúr žil,tak už dávno ho prosím o audienci a na fórum bych zatim nešel.Ono někdy se mi daří v životě vycítit právě toho talentovaného člověka,který přemýšlí o životě podobně jako já a v některém oboru je opravdu mistr.A od těch se velmi rád učím.Vím, co za zázraky umí včely vytvořit ,jak pro sebe tak i pro člověka.Já sám se snažím žít s zákony přírody víc než s zákony lidí.Jako np.velmi tvrdý přístup medicíny k nemocem lidí,který mně osobně více zabíjel než léčil.A právě produkty včel mají pro držení dobrého zdraví lidského a potažmo samosžřejmně i svého obrovský potenciál,sám mám vyzkoušené na sobě.A proto si vážím samotné přírody a všeho okolo,někdo to stvořil tak,aby to pracovalo správně a umělo se to o sebe dostatečně postarat,np.imunitní systém člověka-vím co dokáže pokud mu dá člověk podmínky a neleze do toho jak slon do porcelánu.Np.včelí organizmus pracuje na špičkovém genetickém programu,od někad´ si informaci musí včela načítávat co má dělat,že! I lidské tělo se postaví dle něčeho,nějakého přesně daného programu,paměti uloženou někde,kde člověk zatím ještě v poznání nedošel.Náš úkol je naslouchat samotnému jádru-potřebám včel a postupně zjemňovat pnutí mezi člověkem a včelou a to tak,že pozoruji a učím se udržovat zlatý střed.Já sám nechci a nebudu nikdy včelařit pro peníze,tzn.nebudu tlačit.A to,že začínám je jedna věc ,ALE TO PODSTATNÉ JE CHUŤ BÝT PROSPĚŠNÝ V OBORU VČELAŘ A NE NEBEZPEČNÝ OKOLÍ A SAMOTNÝM VČELÁM ,a proto se vyptávám tam ,kde možná někdo pracuje obdobně jako M.Bencúr.Samozřejmně že si budu osahávat a postupně se učit obor ,ale někde se potřebuji nastartovat prakticky a zrovna ten start začnu ve warre.Splním nařízení rozebíratelného díla a budu zkoušet metodu popsanou ing.Bajkem -Warre, můžu mít volnou stavbu aniž bych porušoval předpisy hygieny a byl za snahu být blíž včelám spíš trestán při kontrole-np.úl japonec a v. něm přirozená stavba nerozebiratelná.
Hlasování: Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Milan Bencůr-metoda včelaření ve warre - Marian Stachura - 06.09.2019 01:23 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)