Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Větrání v úlu, aneb čeho jak využít.
30.08.2017, 03:54 PM
Příspěvek: #1
Větrání v úlu, aneb čeho jak využít.
Haribol přátelé, pro Vaše příspěvky jsem otevřel nové téma, větrání v úlu, aneb čeho jak využít.

RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
Ať je česno dole či nahoře jeho zakrývání a chránění nemá smysl, ba naopak je výhodou pro včeličky když je odkryté. Až se jednou Romane dozvíš, že se dají používat ozdravná opatření, při kterých částečně a v přesně určeném místě volně fouká vítr do úlu, tak se svému opatření s překrýváním česna asi zasměješ, ale jak jsem někde nedávno psal, včelaření je umění a tak se učíme tomuto umění celý život, no není to nádhera?

Měj se krásně včeličkově Tonda.


Roman Smejkal
Junior Member




RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
Tak poslouchám Tondo...přiznávám,že toto mě opravdu nenapadlo a rád se přiučím.

Tini
Member



RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
Taky poslouchám a rád se dozvím něco nového.

Milan Urík
Member



RE: Přirozený život včelstev versus člověk J.Nymsa
Ja jsem same ucho a oko...
-------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpovím vám zde krátce z časových důvodů a obecně, neboť téma větrání v úlu je na samostatný seminář, a hlavně chce to velký cit pro každé jednotlivé včelstvo plus dlouhodobé pozorování, neboť co rodina to jiný větrací režim.
Obecně včeličkám vyhovuje svižný přísun vzduchu jak v létě tak i v zimě a na včelařovi je aby toto zajistil a pozoroval každou sezonu, jak která rodina naloží s poskytnutým bydlením. Je krásné vidět tu variabilitu, kde jedno včelstvo tmelí a další nechávají česno naplno, protože si to zregulují dle svého uvnitř úlu, jen jim musíme dát tu volnost a možnost.

Větrání v úlu můžeme využít na jaře k protirojovému opatření (kdo chce), tak na podzim k omezení plodování (bez klíckování matek ap), a vše lze přizpůsobit všem typům úlů (současně testuji pět druhů úlů). Chce to napozorovat u volně žijících včeliček, které zde žijí od Stvoření Světa až dodnes, kde je kolikrát s podivem, že nezatmelí prasklinu či díru v dutině a naopak ji využívají jako součást jejich dokonalého větracího systému.

Doporučuji ovšem tyto věci rozvíjet a praktikovat jen těm „včelařům“ kteří se chtějí učit a vzdělávat, a ne jen teoretizovat a kritizovat to co jiní dají do placu k diskuzi, aby se zde mohli vyjádřiti i ti kteří mají podobné praktické zkušenosti ze kterých se mohou učit ti kteří mají touhu dělat včelařinu jako opravdové umění, mějte se krásně včeličkově Tonda.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Větrání v úlu, aneb čeho jak využít. - tondabh - 30.08.2017 03:54 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)