Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Environment a zdravá výživa
27.03.2020, 09:58 PM
Příspěvek: #17
RE: Environment a zdravá výživa
Romane já nevím, jestli je to pravda nebo ne. Co si nemohu ověřit,k tomu jsem tak trochu skeptický. Ne že bych nevěřil, beru to jako jiný úhel pohledu. Jistou logiku by to ale mít mohlo. Viz jaké jsou matky z tiché výměny nebo jaké včely se rojí se starou matkou...... O tom nyní nechci mluvit. Pravdu se dozvíme, až se včely naučí mluvit nebo jim budeme rozumět my. V každém případě bych ale v oddělku matku neodchovával. Když tak ho dát cca 2km od původního stanoviště, za týden matečníky zlikvidovat a dát štěp z plemenného včelstva. Lepší je vždy nepřítelem dobrého. Současný chov se vlastně jen zužuje na techniku množení, ale ty důležité podmínky a kriteria výběru plemenných, chovných nebo trubčích včelstev se zcela opomíjejí i u profesionálních chovatelů, kde bych to nečekal, ale je to tak. Za to svým způsobem zase mohou ty nešťastné dotace, které jsou na každou prodanou matku bez toho, aby se otestovala. Je to zcela jiné než v přírodě a nebo než jak se to třeba snažím dělat já. Prostředí ale i nálada včelstva, kde se matka odchovává je strašně důležité a technika odchovu je proti tomu zcela vedlejší.ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Environment a zdravá výživa - Leoš Dvorský - 27.03.2020 09:58 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)