Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vliv klimatu stanoviště na přezimování
27.12.2013, 11:10 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 27.12.2013 11:55 PM od Milan Bencúr †.)
Příspěvek: #3
RE: Vliv klimatu stanoviště na přezimování
Dnes bol v našej dedine zimný prelet všetkých včelstiev v uteplených úľoch "B" s rámikmi a pevným dnom. Pozoroval som to na troch včelniciach. Na ďalších dvoch včelniciach, na ktorých sú včelstvá v neuteplených úľoch Warre s trámikmi, na prirodzenej stavbe ukotvenej ku stene úľa a so zasieťovaným dnom, včelstvá v tichosti šumeli a ani ich nenapadlo vykuknúť z letáča von. Takéto správanie pozorujem už niekoľko rokov. Mám tiež tri včelstvá v starých uteplených čechoslovákoch s pevným dnom. Sú na rámikoch s prirodzenou stavbou. Ani jedno z týchto včelstiev v JU nelietalo, len pokojne šumelo. Od 1.októbra včelstvo na váhe spotrebovalo do dnešného dňa 2,2 kg zásob.
Celú sezónu som moje včelstvá ošetroval s cieľom, podporiť ich vitalitu. Podával som im v sirupe na jar citrónovú šťavu a v lete vylisovanú šťavu zo žihľavy. Povala úľov je tvorená len povalovými doštičkami a je neuteplená. Letáče mám umiestnené v strednej časti dna a sú veľké 10 cm. Vlhkosť som doposial nepozoroval.
Hlasování: Debora (+1), Petr Jezowicz (+1), Miroslav Macek (+1), Leoš Dvorský (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Vliv klimatu stanoviště na přezimování - Milan Bencúr † - 27.12.2013 11:10 PM
RE: Vliv klimatu stanoviště na přezimování - Milan Urík - 29.12.2013, 08:38 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)