Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co pak to mám za včeličku ?
24.08.2016, 05:16 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 25.08.2016 08:07 AM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #43
RE: Co pak to mám za včeličku ?
Ono právě ta "unifikace" druhu ohrožuje druh samý. Těmi různými kříženími a převozy z jednoho konce na druhý se snižuje strukturovanost druhu a tím může docházet k různým pandemiím. To si myslím u včel již nastává no a pak není sáhnout kam. Proto je to zachování místních kmenů velmi důležití, teda podle mne. Vem si USA, dlouhodobé křížení tmavé, kavkazanky, vlašky a kraňky (vem si hybrid Staarline a další) a to od začátku objevení Ameriky, no a nyní jsou v háji a hledají odolné kmeny jako je třeba Vermonksá včela a pod. Ale už jsem slyšel, že ta globalizace a míšení ras může přinést konec druhu Homo sapiens a nebyl to zrovna žádný nezdárek, ale autor teorie zamrzlé evoluce. Už jen to, že se o tom začíná mluvit je určitý signál. Bastardizace je asi stejně škodlivá jako inbreeding. Já bych se snažil mít všude trubce a co nejdéle, protože včelstvo bez trubců je jako houba a nasává je z celého okolí. Tak ať radši nasává okolí ty tvé, ne. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Víťa (+1), Jindřich Šafránek (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Co pak to mám za včeličku ? - Milan Urík - 22.10.2013, 08:02 AM
RE: Co pak to mám za včeličku ? - Leoš Dvorský - 24.08.2016 05:16 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)