Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co pak to mám za včeličku ?
23.08.2016, 09:55 PM
Příspěvek: #41
RE: Co pak to mám za včeličku ?
Si děláš legraci, u vás bylo 80% úhynů??? Já také, když to jde, dělám chov časně z jara. Koncem března vybíhají trubci a 1.4. 1. serie, teda když to jde, to je tak ob rok. Takové matky jsou super, jen někdy zasáhne počasí. Ale jde to. Tuhle metodu bych asi upřednostňoval. Pak později lze využít večerní páření,chce to jen pár pomůcek, s tím mohu pomoci. Jde to dělat v době, kdy nejsi tolik pod tlakem. No a nezapomínal bych ani na pozdní chov. Když se to na včelnici zvládne a je klid, je to pohoda, já budu tento týden dělat ještě jednu serii. Potřebuji udělat F2 od té matky s VSH 100%. Je to jen takové hraní, není to úplně moje cesta, teda jen to VSH. Oni trubci zalétnou i 15 km, jsou to tuláci, nepodceňoval bych ty BF. Dříve se říkalo, že tmaví trubci mají před kraňskými zpravidla přednost při zásnubách proto, že mají vyvinutější létací svaly. Ti BF jsou vlastně kříženci, tedy také mohutní. Jinak světlá barva může být i po kraňce, ale z Banátu nebo Chorvatska, tam se to také vyskytuje a tu z Banátu nepoznáš skoro od Italky no a já vím, že mnozí včelaři dnes od Rumunů materiál vozí. Jde to těžko, ale jde. Prostě chtělo by to pár matek se 100% jistotou, protože se hodně snadno sejde z cesty. CHtělo by uchovávat v jednotlivých regionech to, co je tam doma. ld

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
RE: Co pak to mám za včeličku ? - Milan Urík - 22.10.2013, 08:02 AM
RE: Co pak to mám za včeličku ? - Leoš Dvorský - 23.08.2016 09:55 PM

Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)